Dziewięciolatek z Wrocławia gra House z winyli. Młody talent doceniła wytwórnia Defected!

kalendarz

Rozwój technologii i komercjalizacja przemysłu muzyki klubowej niesie za sobą dyskusje i kłótnie osób idących z duchem czasu, niemających nic przeciwko nowym, ułatwiającym DJom pracę funkcjom z tradycjonalistami, uważającymi często, że jak miksować, to tylko z winyli, a osoby używające przycisku “SYNC” nie są DJami.

My w tej polemice nie stajemy po żadnej ze stron. Niemniej zawsze będziemy doceniać osoby, które umieją z klasą radzić sobie na wosku. A jeśli jest to osoba młoda, to już w szczególności!

kalendarz

Piszemy o tym nie bez kozery – bowiem wczoraj na Facebookowym profilu legendarnego labelu Defected można było zobaczyć godzinny live set Filipa, dziewięcioletniego chłopaka z Wrocławia, grającego wysokiej jakości House z winyli! Set spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów z całego świata – w momencie pisania artykułu film został obejrzany niemal 140 tysięcy razy oraz udostępniony ponad 2 tysiące razy.

kalendarz

Na muzyczne wychowanie tego młodego chłopaka z pewnością miał wpływ jego ojciec, Jerzy Jurkowski, który prowadzi kanał na portalu YouTube. Można tam zobaczyć video sety, podczas których ojciec miksuje wraz ze swoim synem. Nagrania cieszą się sporą popularnością – najpopularniejszy materiał obejrzało dotychczas 1,5 miliona osób z całego świata, zaś na szczególną uwagę zasługuje pierwszy film z tego kanału, na którym czteroletni (!) chłopak prezentuje swoje umiejętności skreczowania.

sunrise

 

 

kalendarz

kalendarz

Redakcja Shining Beats jest pod ogromnym wrażeniem – i to nie tylko z powodu umiejętności Filipa, ale także z powodu muzycznego wychowania młodzieńca przez swojego ojca. Podejście bardzo rzadko spotykane w naszym kraju, a szkoda!

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?