Foothills – stworzyli radiowy przebój, ale znacie ich z EDMowego poletka już od kilku lat! [WYWIAD]

Za utworem “For Good’ stoją Kamil Relikowski i Kamil Pankowski – duet znany także pod aliasem Diviners. Postanowiliśmy zadać im parę pytań.

kalendarz

Jak debiutować to i tylko i wyłącznie w taki sposób! Takimi słowami należy podsumować sukces duetu Foothills na rynku muzycznym. Choć jest to ich debiut pod tym aliasem, to nie są to ich pierwsze dni w świecie muzyki elektronicznej… Kamil Relikowski i Kamil Pankowski działają już bowiem od kilku lat pod aliasem Diviners – ich utwory z pewnością znacie z labelu NCS. Pod pierwotnym aliasem producenci przekroczyli już ponad 70 milionów odtworzeń!

Sukces za sukcesem…

Polacy w debiutanckim utworze projektu Foothills postawili na chwytliwą melodię i piękny kobiecy wokal, a przede wszystkim na naturalne i światowe brzmienie. Tekst opowiada o kobiecie, której związek nie układa się najlepiej, choć ma nadzieję na to że para znajdzie jednak wspólny język. Na ten moment utwór na portalu YouTube zanotował ponad 1,3 mln odtworzeń. Największe wrażenie robią jednak wyniki uzyskane w stacjach radiowych. W notowniu radia RMF FM utwór uplasował się aż na 2. miejscu. Według statystyk Związku Producentów Audio-Video (ZPAV) jest to 7. najczęściej grany utwór w rozgłośniach radiowych. W pewnym momencie “For Good” zajmowało także 5. miejsce wśród najczęściej shazamowanych produkcji i 12. pozycję na liście najpopularniejszych utworów na Spotify w Polsce. Do tego należy doliczyć stacje RMF MAXXX, Radio Zet i Eska, gdzie “For Good” można usłyszeć kilkukrotnie w ciągu dnia. Wiele osób nie ma jednak przy tym pojęcia, że słuchają właśnie polskiej produkcji – i dziś postaramy się to zmienić!

emuze.me

Co sądzą o tym wszystkim sami twórcy utworu?

Sprawcy całego zamieszania postanowili odpowiedzieć na nasze pytania. Zapraszamy więc do lektury.


SB: Jak rozpoczęła się Wasza współpraca? Dlaczego zdecydowaliście się na wspólne tworzenie utworów?

Foothills: Poznaliśmy się przez internet, wspólnie wymienialiśmy się projektami i stwierdziliśmy, że duet może być całkiem ciekawym pomysłem. Od tamtego momentu wzajemnie motywujemy się do działania i chyba właśnie to przynosi oczekiwane przez nas efekty.

ultra

SB: Skąd pomysł na drugi alias, dlaczego nie wydaliście nowego utworu jako “Diviners”?

Foothills: Chcieliśmy oddzielić te dwa projekty od siebie. Diviners jest ukierunkowane na bardziej popowy, elektroniczny styl muzyczny. Jako Foothills chcemy produkować utwory o bardziej naturalnym i akustycznym brzmieniu żywych instrumentów. Ogólnie dobrze jest ruszyć z czymś nowym i świeżym na nasze ojczyste ‘podwórko’.

SB: Co z waszym pierwszym aliasem, znika jego aktywność na jakiś czas czy będziecie realizować oba projekty?

Foothills: Pod aliasem Diviners oczywiście dalej będziemy wydawać muzykę, a premiera nowego kawałka już wkrótce. Będzie też kilka ciekawych kolaboracji.

SB: Spora liczba polskich producentów wypowiada się bardzo pozytywnie na temat Waszego najnowszego hitu – jak wy do tego podchodzicie? Spodziewaliście się takiego sukcesu?

Foothills: Bardzo się z tego cieszymy i jesteśmy wszystkim niezmiernie wdzięczni za pomoc i wsparcie! Na pewno wiedzieliśmy, że jest to dobry utwór. Wiadomo też, że przecież każdy ma inny gust muzyczny, więc nie mogliśmy się niczego spodziewać. Jesteśmy zaskoczeni i podekscytowani taką reakcją i zainteresowaniem! 

kalendarz

SB: Czy za Waszą nazwą nowego projektu kryje się jakaś historia, skąd pomysł na taką a nie inną nazwę?

Foothills: Tak naprawdę nazwa powstała tuż przed samym wydaniem kawałka ‘For Good’. Chcemy, by projekt Foothills kojarzony był z naturalnymi brzmieniami, bo takie właśnie pod tym szyldem będziemy produkować.

SB: Jakie jest Wasze zdanie na temat kondycji muzyki elektronicznej w Polsce?

Foothills: Produkcją muzyki elektronicznej zajmujemy się już od ponad 10 lat. Obserwując rynek polski i zagraniczny przez ten czas można śmiało powiedzieć, że bardzo się rozwinęliśmy. Na dzień dzisiejszy mamy tu wielu utalentowanych artystów. Oby tak dalej! 

SB: Swego czasu supportowaliście samego Don Diablo, była to spora motywacja do dalszej pracy czy raczej podeszliście do tego spokojnie?

Foothills: Na pewno dobrze jest obserwować takich artystów, by samemu móc wyznaczyć sobie jakieś cele i  móc do nich zawzięcie dążyć. 

SB: “For Good” było strzałem w “10”. Czego możemy spodziewać się jeszcze od Foothills?

Foothills: Nie możemy dużo zdradzić, ale pracujemy już nad kilkoma nowymi utworami na przyszłość. Miejmy nadzieję, że spodobają się tak jak ‘For Good’

emuze.me

ultra


Wywiad w całości przeprowadził Kamil Sarnowski.

foto: Diviners

emuze.me

Total
14
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?