kontakt

Gareth Emery nie pozwala o sobie zapomnieć. Brytyjczyk zaskoczył niedawno niezapowiadaną wcześniej premierą utworu z ukraińskim producentem, Omnią. Zyski ze sprzedaży “Unity” trafią do ukraińskiego oddziału UNICEF-u, ale to nie koniec działań Gaza.

Brytyjski producent i DJ bardzo często pojawia się w nagłówkach mediów związanych z muzyką klubową, także na Shining Beats (tylko w tym roku pisaliśmy m.in. o tym, jak ogłosił, że usuwa swojego Tik Toka oraz o mailu od radiowego promotora po otrzymaniu demówki jego nadchodzącego albumu.

Długo oczekiwany, tworzony przez dwa lata album “ANALOG” trafi do słuchaczy latem tego roku (sprawdźcie, co Gareth pisał o procesie produkcji nadchodzącego wydawnictwa). Niedawno miała miejsce premiera pierwszego singla z tego wydawnictwa – pop/rockowe “Love You For All Time” z Annabel. Brytyjczyk nie tylko wyprodukował utwór, ale również był współtwórcą scenariusza do oficjalnego teledysku.


Prawdopodobnie poza albumem znajdzie się inny singiel Gaza z jego wytwórni We’ll Be Ok, będący współpracą ze znanym ukraińskim producentem, Omnią. To pierwsza wspólna kompozycja między tymi artystami, choć ich wspólne ścieżki przecinały się już dwukrotnie, kiedy Evgeny remiksował single Brytyjczyka: “Lights & Thunder” z Krewellą (2014) oraz “I Saw Your Face” (2021).

Utwór dla Ukrainy

“Unity” zadebiutowało w secie Garetha podczas Ultra Miami Festival na scenie A State Of Trance. Co ciekawe, podczas tego występu producent miał przyczepioną do spodni małą ukraińską flagę, podarowaną mu przez kilku fanów z tego kraju.

Jak napisał sam zainteresowany:

“Unity” jest utworem dla Ukrainy.

To współpraca między mną a topowym trance’owym DJ’em z Ukrainy, Omnią; poruszyliśmy niebo i ziemię, aby szybko to ogarnąć.

100% zysków (ze sprzedaży i odtworzeń singla – przyp.red.) trafi do UNICEF-u w Ukrainie, taką decyzję podjął sam Omnia.

Na dobry początek, postanowiłem wysłać 2500 euro bezpośrednio do organizacji charytatywnej, aby od razu zacząć czynić dobro od razu i aby nie musieli czekać na otrzymanie tantiemów, co może potrwać.

Proszę, udostępniajcie ten post gdzie tylko się da, dodawajcie do swoich playlist, odtwarzajcie w pętli.

Każde odtworzenie, każde udostępnienie czyni dobro dla miejsca, które teraz naprawdę tego potrzebuje.

Dziękuję Spotify za pomoc, abyśmy mogli szybko to wydać.

W post scriptum do tej wiadomości, Gareth zaznaczył, że jego stanowisko nie ma charakteru politycznego i że nie jest przeciwko Rosjanom, ponieważ zdaje sobie sprawę, że wielu z nich jest przeciwko wojnie.

Jestem po prostu przeciwny bezsensownym wojnom, toczone przez polityków, którzy nigdy nie wysłaliby własnych dzieci do walki […] To nic innego, jak choćby najdrobniejsza pomoc, którą mogę przekazać dla kraju, który wielokrotnie witał mnie z otwartymi ramionami w ciągu ostatnich lat. Dziękuję wszystkim, którzy wesprą tę akcję.

Warto słuchać i pomagać

Wojna w Ukrainie zatrzymała Omnię przed występami za granicą, m.in. podczas Euforii Dźwięku w Gdańsku na początku marca. Koniec końców, determinacja i chęć niesienia pomocy przyczyniły się do stworzenia i wydania w krótkim czasie kawałka w którym wyraźnie słychać wkład obu artystów.

“Unity” ma bardzo chwytliwą melodię, dlatego słuchanie jej w kółko, może Wam przyjść naprawdę łatwo. A to działanie może przynieść niemałe korzyści. Słuchajcie na Spotify i pobierajcie (legalnie, rzecz jasna) na Beatport.

kontakt