Gareth Emery usuwa TikToka. “Uzależniające platformy są okropne dla zdrowia psychicznego”

Brytyjski producent Gareth Emery pokusił się o niekonwencjonalny ruch marketingowy – usunął swoje konto na TikToku!

freedom

Ostatnio w branży muzycznej sporo mówi się o konieczności dbania o zdrowie psychiczne. Niektórzy artyści (między innymi Jonas Aden czy Mike Williams) podejmują w tym celu poważne kroki i rezygnują z koncertowania na jakiś czas. Są jednak mniej drastyczne sposoby na zadbanie o swój umysł. O jednym z nich napisał ostatnio na swoim Instagramie Gareth Emery zaraz po tym, jak… usunął swoje konto na TikToku.

Platforma o wielkiej sile

Nie da się ukryć, że TikTok od pewnego czasu jest jednym z najsilniejszych mediów społecznościowych. Wielu artystów z sukcesem rozpoczyna tam swoje kariery, podczas gdy ci z ugruntowaną pozycją na rynku muzycznym szukają nowych form komunikacji z fanami. Gareth Emery w sile TikToka widzi jednak pewne zagrożenie.

Uważam, że superwciagające platformy są okropne dla zdrowia psychicznego, w tym także mojego. […] Nie chciałbym, by moje dzieci z niego korzystały, więc polecanie tego wam jest wbrew mojej osobistej etyce.

Gareth Emery

“G***o, które zmienia życia”

Brytyjski producent napisał też, co planuję robić zamiast kręcenia TikToków.

Zamiast tego… Chcę spędzać czas tworząc sztukę. Najlepszą możliwą muzykę, inspirujące filmy, długie sety z pięknymi produkcjami, g***o, które zmienia życia. A nie 7-sekundowe filmiki, które dziś są viralowe, a jutro zapomniane.

Gareth Emery

Ponadto, Gareth wyraził wdzięczność fanom za miłość i wsparcie. Stwierdził, że obieranie ścieżek innych niż wszyscy jest bardzo trudne i za każdym razem, gdy to robi, słyszy, że to zakończy jego karierę. A jak widać, kariera Brytyjczyka trwa w najlepsze – a to dzięki, jak sam twierdzi, jego fanom, których wsparcie rośnie z każdym krokiem, nawet tym niekonwencjonalnym.

Chciałbym, żeby kiedyś jedna z moich piosenek zrobiła dla was tyle, co wy dla mnie.

Gareth Emery

TikTok nie dla wszystkich

W krótkim postscriptum, producent zaznaczył, że nie namawia nikogo do bojkotu platformy. Podkreśla, że jest to jego osobista decyzja podjęta ze względu na jego skłonną do uzależnień od social mediów osobowość. Stwierdził, że jego natura często wymaga podejmowania trudnych decyzji, które mają za zadanie chronić jego czas na pracę, która naprawdę ma znaczenie.

Gareth jest świadomy tego, że znajduje się w pozycji uprzywilejowanej. W końcu budował swoją karierę, kiedy Facebook stawiał pierwsze kroki i producenci nie mieli wielu tak łatwo dostępnych narzędzi promocyjnych. Mimo to, zdaje sobie sprawę, że wielu mniejszych artystów nie może pozwolić sobie na pozbawienie się tak potężnego kanału, jakim jest TikTok.

Nowości w drodze

Gareth Emery zakończył swój wpis zachętą do pozostawienia komentarza, przy czym zaznaczył, że nie będzie wchodził w dyskusje. Jak się okazało, ma lepsze rzeczy do roboty, gdyż poinformował fanów, że kończy swój nowy album “ANALOG”. Czy będzie to “g***o, które zmienia życia”? Zobaczymy.

Tymczasem poniżej znajdziecie omawiany wpis producenta.

freedom

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?