Skytech znów romansuje ze światem rapu. Tym razem wyprodukował numer dla Gedza

Duo SkyTaek ponownie daje o sobie znać – tym razem lądując na trackliście nowego albumu Gedza z zaskakującymi brzmieniami.

sunrise

Na to wygląda, że coraz większa część polskich twórców muzyki elektronicznej zaczyna rozumieć, że warto wychodzić poza swoją muzyczną bańkę. Jeszcze kilka lat temu stworzenie kawałka dla rapowego twórcy przez kogoś znanego z klubów i festiwali byłoby nie do pomyślenia. W 2023 roku jest to widok coraz częstszy. I niemały wkład w ten trend z pewnością ma Skytech, który już parokrotnie remiksował polskich raperów.

Jak Mateusz z rapem romansował

Już w 2020 roku Mateusz wydał swój remiks do “Będzie lepiej” – utworu, który stworzyli Miyo oraz Tymek. Dwa lata później z tym drugim twórcą, a także z Maro Music i SI US PLAU udało mu się stworzyć “Zachwyt”. Również w 2022 rozpoczęła się współpraca mieszkającego w Wielkopolsce producenta z dobrze znanym na poznańskiej scenie DJem Taekiem. Panowie uruchomili projekt SkyTaek i wydali remiksy dla takich raperów, jak Paluch czy Gedz. Z kolei w tym roku ukazał się ich collab z Sariusem, o którym swego czasu wspominaliśmy na naszych łamach.

kalendarz

Zabawa na utworze “Na końcu” jednak się nie kończy. Kolejnym krokiem tandemu Skytech – DJ Taek stała się obecność na najnowszym albumie Gedza. “ANATEMA”, bo tak będzie się nazywać nowy długograj rapera, ukaże się jeszcze w tym roku. Jednak już teraz mamy przedsmak w postaci singla zatytułowanego “ABONAMENT“. Jest to trzeci kawałek zapowiadający to wydawnictwo. Wcześniej mogliśmy już usłyszeć takie numery, jak “NONSENS” czy “INTROSAPIENS”.

kalendarz

Jak w Anjunadeep?

Kawałek ten naprawdę mocno zaskakuje. Trójka producentów – bo nawijający na tracku Gedz jest także producentem – poszła bowiem w stronę bardzo melodyjnego deep house’u. Vibe utworu nietrudno skojarzyć z tym, z czego słynie chociażby wytwórnia Anjunadeep. I takie brzmienie udanie wpisuje się w koncept albumu, o którym możemy przeczytać w jego opisie.

ANATEMA to muzyczny manifest, w którym Gedz wciela się w rolę buntownika przeciwko obowiązującym normom i wartościom mainstreamu. To introspektywna podróż, która prowadzi przez labirynt ludzkich emocji i rozważa, co naprawdę ma znaczenie w naszym życiu. Album jest odzwierciedleniem artystycznej odwagi, stanowiąc wyzwanie dla utartych schematów, którym Gedz i tak niekiedy sam ulega.

Najnowszy utwór, w którym produkcyjny udział brał Skytech, możecie odsłuchać już teraz poniżej.

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?