kontakt

Przed nastaniem obecnych, dość ograniczonych czasów, juwenalia były nierozłącznym symbolem studenckiej wiosny. Od kilku lat oprócz królujących na szczytach list przebojów artystów, czy wykonawców, których znają i cenią nasi rodzice, czy nawet dziadkowie, na takich festiwalach zaczęto zwracać się ku nowym nurtom.

Elektronika zdobywa juwenalia

EDM na imprezach juwenaliowych gościł między innymi w Lublinie, Krakowie czy Rzeszowie. W pierwszym z wymienionych miast w ramach specjalnie wydzielonego dnia gościli artyści godni komercyjnych festiwali – wśród nich między innymi Modestep, Ofenbach, Brooks, Gorgon City, Aronchupa, Blinders, Skytech, DJ Kuba & Neitan, C-Bool czy Gromee. Na Juwenaliach Rzeszowskich wśród scen znalazła się osobna, klubowa lokalizacja, gdzie popis dawali lokalni, cenieni DJe. Natomiast na krakowskich Juwenaliach Uniwersytetu Ekonomicznego pojawiały się takie postaci, jak Deorro, Lost Frequencies czy R3HAB. Do tego grona dołączają w tym roku Juwenalia Śląskie.

Restart z EDMem

Organizatorzy studenckich imprez wykorzystują jesienny czas na nadrobienie tego, czego brakuje studentom od niemal lat. Wśród nich są tegoroczne Juwenalia Śląskie z podtytułem Restart, które odbędą się 21 i 22 października w Katowicach, na parkingu przy Hali Targowej (ul. Kościuszki 90). Na uczestników będzie czekała tam hala namiotowa, w której zagrają uznane polskie postaci sceny muzycznej.

Atrakcje juwenaliowe rozpoczną się już w środę 20 października, od oficjalnej imprezy w katowickim klubu Spiż. To będzie rozgrzewka przed tym, co będzie dziać się w kolejne dwa dni. 21 października to bowiem gratka dla fanów bardziej komercyjnej muzyki. Podczas czwartkowej części juwenaliów wystąpią bowiem Brodka oraz Tymek.

Z kolei drugi dzień imprezy jest gratką dla fanów polskiego EDMu. Za dobry nastrój podczas piątkowego wieczoru będą odpowiadać Skytech oraz przedstawiciele FRKNTN: I.GOT.U i DNF.

Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony e-bilet.pl. Dla studentów cena biletów startuje od 20 zł, a dla pozostałych – od 30 zł.

Nie pierwszy romans z EDMem

Zabawa z przedstawicielami elektroniki na Juwenaliach Śląskich to nic nowego. W poprzednich latach w lineupie imprezy gościli między innymi Kamp! – jednak osobny, EDMowy dzień to zupełnie nowa propozycja organizatorów. Decyzja ta jest następstwem ubiegłorocznego występu tej samej paczki DJów w formule b2b na dachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Set był transmitowany na Facebooku Samorządu Uczniowskiego uczelni jako część programu Sky Live Festival.


foto: Daniel Szura

kontakt