kontakt

Powiedzieć, że Kanye West to czołowy ekscentryk światowej muzyki, to jakby nic nie powiedzieć. Amerykański raper już nieraz szokował słuchaczy i branżę – tak pod względem muzyki, jak i w ramach rozmaitych kontrowersji towarzyskich. Jego social media są w ostatnim czasie pełne tych drugich – wszak wygląda na to, że Ye nie do końca potrafi poradzić sobie z rozpadem małżeństwa z Kim Kardashian. Stąd też w sieci pojawiło się wiele dziwnych postów dotyczących dotychczasowej partnerki i jej nowego życiowego towarzysza. Nie o tym jednak będziemy mówić, ponieważ w tematach muzycznych raper także jest dość wokalny.

„DONDA 2” w drodze

Podczas ubiegłorocznych wakacji wiele mówiło się na temat wyczekiwanego już od dłuższego czasu albumu „DONDA„, który ostatecznie ukazał się pod koniec sierpnia.

Z kolei teraz głośno jest o planowanym na 22 lutego (czyli najbliższy wtorek) nowym albumie Amerykanina. „DONDA 2„, bo tak będzie się nazywać najnowsze wydawnictwo Ye, nie ukaże się jednak na portalach streamingowych pokroju Spotify, Tidal czy Apple Music.

West postawił bowiem na swój własny sprzęt, nazywający się Stem Player. Kosztuje on 200 dolarów i stanowi swego rodzaju odtwarzacz muzyki, na który można wgrać stemy – czyli utwory rozłożone na oddzielne partie, takie jak wokal, perkusja, bas i linia melodyczna.

Ye chce mieć kontrolę nad własną muzyką

Jak tłumaczy na swoim Instagramie Kanye, tego typu krok jest spowodowany chęcią posiadania kontroli nad swoją własną muzyką i nad wpływami z niej.

Artyści otrzymują tylko 12% pieniędzy, które zarabia branża. Czas uwolnić muzykę od tego uciążliwego systemu. Nadszedł czas, aby przejąć kontrolę i zbudować własny system. Albumu „Donda 2” będzie można słuchać tylko na mojej własnej platformie. Nową muzykę możesz pobrać ze strony stemplayer.com. Możesz zagrać 4 różne elementy utworu: wokal, perkusję, bas i melodię. Sprzęt posiada również odtwarzacz MP3. Obecnie mamy do dyspozycji 67 000 sztuk.

Krok ten – jeśli mamy wierzyć Westowi na słowo – okazał się sprzedażowym strzałem w dziesiątkę. Jak wynika z wpisu na Instagramie rapera, sprzedaż w ciągu 24 godzin od ogłoszenia, że „DONDA 2” będzie dostępna tylko na Stem Playerze, wyniosła 2,2 miliona dolarów.

Zarobiliśmy 2 227 012,05 dolarów w ciągu 24 godzin. Bóg jest dobry. Dziękuję wam za podjęcie tej podróży

Trzeba przyznać, że Kanye West umie zrobić wokół siebie niemały szum. A czy jego nowy materiał będzie tego wszystkiego wart? O tym przekonamy się już wkrótce.

kontakt