Kraków Live Festival 2020 odwołany – podobnie, jak wielkie festiwale na Węgrzech

Z powodu COVID-19 w tym roku nie odbędzie się wiele festiwali. Do tego grona dołącza rodzimy Kraków Live Festival oraz duże węgierskie eventy.

dolaczdonas

Nie ma co się oszukiwać – tegoroczne lato będzie jednym z najsmutniejszych dla wszystkich fanów muzyki, którzy w tym czasie planowali wypad na imprezy. Organizatorzy festiwali kolejno przenoszą swoje zaplanowane wydarzenia na 2021 rok. Ich zbiór robi się coraz większy, a w ostatnim czasie dołączyły do niej kolejne wielkie marki.

Czas na Kraków Live Festival

Po odwołaniu Orange Warsaw Festival oraz Open’er Festival agencja Alter Art, zmienia plany odnośnie trzeciej swojej dużej imprezy. Chodzi tu o Kraków Live Festiwal, podczas którego w ubiegłym roku zagrali między innymi DJ Snake oraz Calvin Harris. Skład tegorocznej edycji mieliśmy poznać już jakiś czas temu – jednak, mimo nadziei promotora, że sierpniowe wydarzenie uda się zrealizować bez przeszkód, została podjęta decyzja o odwołaniu.

Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy gotowi do ogłoszenia line up’u, wszystko dopięte na niemal ostatni guzik. Z uśmiechem patrzyliśmy w przyszłość i snuliśmy wizję dwóch fenomenalnych dni z muzyką w Krakowie. Jednocześnie obserwowaliśmy uważnie rozwój niepokojącej sytuacji w Polsce i na świecie. I chociaż wiedzieliśmy, że nie można wykluczyć najgorszego, do ostatnich dni mieliśmy nadzieję, że odbędą się przynajmniej sierpniowe festiwale. Niestety, w obliczu kryzysu epidemicznego, który paraliżuje cały świat, bezwzględna troska o bezpieczeństwo Wasze, artystów i wszystkich pracowników sprawia, że organizacja KLF jest niemożliwa.

Kraków Live Festival

Również Węgry

Sytuacja za granicą naszego kraju wcale nie jest lepsza. W wielu krajach zakazano organizacji imprez masowych przez całe wakacje. Nie inaczej jest na Węgrzech, gdzie miejscowy rząd odwołał wszystkie imprezy masowe do 15 sierpnia. Przez wspomniane rozporządzenie ucierpiały dwie wielkie marki, które przenoszą swoje imprezy na kolejny rok. Mowa oczywiście o Sziget Festival oraz Balaton Sound, które były zaplanowane odpowiednio na lipiec i sierpień.

Jest za to Shining Beats Festiwal

Odwoływane kolejne festiwale sprawiają, że coraz więcej podmiotów organizuje tak zwane wirtualne festiwale. Nie inaczej robi Shining Beats i organizuje wielką majówkę. Podczas trzydniowego festiwalu swoje sety zaprezentuje blisko trzydziestu artystów z Polski i zagranicy. Warto więc śledzić nasze social media, gdyż najbliższe dni będą zdominowane przez transmisje live.

foto: materiały organizatora

dolaczdonas

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?