ghostproductions.pl

Co by nie mówić – amerykańska wokalistka Lady Gaga powróciła w tym roku w wielkim stylu. Jej album “Chromatica” z miejsca stał się jednym z najciekawszych krążków ostatnich 12 miesięcy. Pozycja ta zwróciła uwagę słuchaczy EDMu za sprawą osób, które brały udział w procesie twórczym. Za produkcję płyty zabrali się bowiem czołowi producenci muzyki elektronicznej – tacy jak Tchami, Axwell, Madeon czy Boys Noize. Mimo to, dość kuriozalnym werdyktem okazało się zdobycie przez Amerykankę nagrody American Music Awards w kategorii “najlepszy artysta EDM”. Przypomnijmy, że cały czas mowa o wokalistce.

Gaga znów wygrywa

Na tym jednak wyróżnienia się nie kończą – teraz Stefani została nagrodzona przez magazyn Billboard, który co tydzień prezentuje listy przebojów odzwierciedlające wygląd amerykańskiego rynku muzycznego. Na czele jest oczywiście Billboard Hot 100, jednak tym razem interesuje nas zestawienie Dance/Electronic.

To właśnie tam album “Chromatica” stał na miejscu pierwszym aż 22 tygodnie z rzędu. Amerykanka pobiła tym samym duet The Chainsmokers, który wcześniej święcił podobne triumfy. Jest to tym samym wielki powrót piosenkarki do tego zestawiania po tym, gdy w latach 2009 – 2011 lądowały tam jej albumy takie jak “The Fame” czy “Born This Way“.

To był też rok Slap House’u…

Wyróżniony został również kawałek “RosesSAINt JHN‘a w remixie Imanbeka. Wszechobecny numer w klimatach Slap House zyskał miano No. 1 Hot Dance/Electronic Song, utrzymując się aż 23 tygodnie na pierwszym miejscu listy. Nie zapominajmy, że utwór został również nominowany do nagrody Grammy w kategorii “Najlepszy Remix”. To tylko pokazuje, jak bardzo Slap House przedarł się do świadomości słuchaczy na całym świecie.

ghostproductions.pl