skytech

Skytech remiksuje kolejny polski kawałek. Czy powtórzy on sukces “invisible dress”?

Najpopularniejszy polski twórca EDM na Spotify po raz kolejny wziął na warsztat polskojęzyczny utwór. Tak brzmi klubowa wersja “mniej”!

sunrise

Najpopularniejszy polski EDMowy artysta na SpotifySkytech – w ostatnim czasie upodobał sobie remixowanie polskich utworów. Już w ubiegłoroczne wakacje hitem stała się jego interpretacja “Będzie lepiej” od Tymka i MIYO. Ostatnio, wraz z Maro Music, wziął również na warsztat utwór Sanahinvisible dress, który zresztą jest obecnie jednym z najpopularniejszych tracków zarówno w radiu, jak i na Spotify. Teraz Mateusz zabrał się za kolejny polski singiel, którego autorką jest LUNA.

Kontynuacja misji

Ostatni remix Skytech’a do utworu Sanah odniósł olbrzymi sukces. Tylko na Spotify utwór został już odsłuchany niemal 3 miliony razy. Utwór podbił również polskie radiostacje, gdzie był (i w sumie jest nadal) często grywany znajdując się tym samym na wielu listach przebojów. Sam Mateusz nie spodziewał się takiego sukcesu remixu “invisible dress”.

kalendarz

Sukces “invisible dress” przerósł moje oczekiwania w sposób dość znaczny. Robiłem w przeszłości remixy do polskich utworów i w dużej mierze przechodziły one bez echa. Maro miał tutaj kapitalnego czuja, żeby zająć się tym właśnie utworem. Zrobienie dobrego remiksu do tak dobrej piosenki było w zasadzie formalnością. Oczywiście zadziałała tutaj tez magia Sanah. Polska publiczność mogła po raz pierwszy usłyszeć jej glos w towarzystwie ‘klubowego’ brzmienia i myślę, ze takie przełamanie barier wyszło nam wszystkim na dobre.

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Teraz poznański artysta zabiera się za utwór z wokalem w języku polskim, za którym stoi LUNA. Jest to artystka młodego pokolenia, która reprezentuje polską scenę muzyki alternatywnej. Mateusz zinterpretował na swój sposób jej ostatni singiel “Mniej”, który ukazał się na początku lutego. Interpretacja poznańskiego twórcy dała utworowi tanecznego charakteru. Remix osadzony w slap house’owych dźwiękach ma olbrzymi potencjał, by podbić polskie radiostacje, w których Skytech coraz częściej zaczyna się pojawiać.

kalendarz

Remix “mniej” to w zasadzie kontynuacja tej samej misji. Przełamujemy kolejne bariery, tym razem wrzucając w klubowe ramy utwór zaśpiewany po polsku. W oryginale “mniej” Luny, to propozycja bardziej alternatywna, natomiast moim zadaniem była próba pogodzenia tego świata, ze światem muzyki tanecznej i popularnej. Osobiście uważam, że udało się bardzo fajnie pogodzić nasze brzmienia. Klubowe dźwięki nie przeszkadzają partiom wokalnym, a partie wokalne nie gryzą się z muzyką. Teraz czekamy na wrażenia publiczności. Wkrótce wrzucimy klip do tracka!

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Remix Skytecha utworu “Mniej” możecie posłuchać poniżej.

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?