The Thrillseekers i ReOrder przybliżą tajniki produkcji muzyki podczas czwartej edycji Masterclass

28 marca we Wrocławiu odbędzie się czwarta edycja Masterclass – warsztatów produkcji muzyki Trance. Będzie sporo zmian względem edycji trzeciej.

sunrise

Kto stoi w miejscu, ten się cofa – maksymę tę zna chyba każdy, w tym wielu organizatorów eventów związanych z muzyką elektroniczną. W tym gronie jest także załoga EQ Music (dawniej EQulibrum Sounds), a więc ludzie odpowiedzialni za Masterclass – największą w Polsce konferencję produkcji muzyki Trance. W sobotę 28 marca odbędzie się już czwarta edycja tego wydarzenia. Po raz drugi miejscem spotkania producentów będzie Wrocław, zaś skład atrakcji swobodnie można określić jako najmocniejszy z dotychczasowych edycji.

Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

Swoje produkcyjne skille zaprezentują zagraniczne postaci sceny trance – The Thrillseekers (tym razem pod progresywnym aliasem Hydra) oraz ReOrder. Ten drugi gościł w naszym kraju już przy okazji drugiej edycji Masterclass i wywiózł stamtąd sporo pozytywnych wspomnień.

kalendarz

Tibor był bardzo podekscytowany tym co działo się na warsztatach w Poznaniu. Przyznał, że w związku z krótkim czasem prelekcji nie udało mu się powiedzieć o wszystkim, ma niedosyt i wspomniał, że byłoby fajnie móc wystąpić raz jeszcze. W międzyczasie dostaliśmy sporo pozytywnych komentarzy na temat jego wykładu od uczestników warsztatów. ReOrder zrobił tam świetne show!

EQ Music

Polską część lineupu stanowi Maciek Polański aka Musoneo, postać będąca bardzo poważaną w środowisku realizatorskim i producenckim. Wieloletni redaktor naczelny pisma “Estrada i Studio” oraz twórca warsztatów z miksu i masteringu przyjedzie do Wrocławia, aby przekazać jak najwięcej merytoryki.

kalendarz

Ale jak to? Mówca motywacyjny?

Z kolei czwarty prelegent zaskoczył nas bardzo mocno. Będzie nim bowiem Krzysztof Maszota – ekonomista, biznesmen i mówca motywacyjny. Postanowiliśmy zapytać ekipę EQ Music, skąd pomysł na zaproszenie na warsztaty producenckie kogoś zupełnie niezwiązanego ze stricte studyjnym działaniem.

Przez lata poruszania się w świecie muzyki elektronicznej, samym mając przy tym doświadczenia jako producenci wszyscy doszliśmy do podobnych wniosków. Sama zdolność do popełnienia utworu to nie wszystko! Chcąc osiągnąć sukces trzeba dysponować pewną wiedzą również na temat budowania marki osobistej, promocji, tudzież mając tego świadomość zorganizować wokół siebie specjalistów, którzy zrobią to dla Ciebie. Tymczasem w naszym kraju panuje ogólne przekonanie o tym, że nigdy nie przebijemy się przez „blask” artystów z zagranicy i jako Polacy, wiecznie w cieniu, jesteśmy skazani na granie „do kotleta”. Dobra wiadomość jest taka, że umiejętności nam nie brakuje i wierzymy, że to nie w tym tkwi problem, a w naszym podejściu do muzycznego rzemiosła.

Charyzma nie będzie tematem wystąpienia Krzysztofa Maszoty, a jedynie jego cechą, która może pomóc naszym rodzimym artystom wyjść z założenia, że muzyka obroni się sama. Wychodzimy z nową inicjatywą w stronę naszych podopiecznych, łącząc siły dwóch wydaje się różnych światów chcemy dać wiarę młodym, zdolnym producentom, że mogą być w czymś dobrzy. Chcemy dać przyczynek ku temu, by znając swoje prawa jako artyści szanowali oni swoją twórczość i mogli oczekiwać szacunku od innych. Labeli, organizatorów imprez, kolegów po fachu czy w końcu swoich fanów.

EQ Music

Klasa ekskluzywna

Co istotne – zabawa nie skończy się na sobotnim spotkaniu. Najwięksi zapaleńcy będą mogli ją bowiem przedłużyć do niedzieli. Będzie to możliwe za sprawą Exclusive Masterclass – nowego wydarzenia, podczas którego ograniczona liczba osób będzie mogła stworzyć utwór z jednym z sobotnich prelegentów, którym jest The Thrillseekers. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem.

sunrise

Tym razem dłużej

My wracamy jednak do tego, co dziać się będzie w hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum – a będzie się działo sporo. Wszystko to chociażby dlatego, że czwarta edycja Masterclass zostanie względem trzeciej przedłużona, i według szacunków organizatorów, potrwa ona 8 godzin.

Sprzedaż biletów trwa – pełną ofertę znajdziecie pod tym linkiem.

Portal Shining Beats dumnie sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
27
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?