kontakt

Od lat na naszej scenie klubowej istnieją Mistrzostwa Polski DJów. Jednak to dopiero w ubiegłym roku nabrały one zasłużonego rozmachu. Pierwszą edycję wydarzenia pod nazwą “Clubsound DJs Cup” zwyciężył Maciej Kwasek aka Mave, pokonując w finale takie postaci, jak Salis czy DeePush – a więc czołówkę polskiego DJingu. W tym roku, pomimo niezbyt łatwej sytuacji na rynku, również będzie można spróbować swoich sił i stanąć w szranki z DJami z całej Polski.

Całkiem niedawno ruszyły zapisy do tegorocznej edycji contestu. Zasady są dość podobne do tych z roku ubiegłego, a nagrody równie warte uwagi. Poniżej przedstawiamy szczegóły tego, na jakich zasadach i o co będzie toczyć się walka.

Jak wziąć udział?

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tym razem przewidziane są trzy etapy:

Etap 1 (eliminacje)
Do 8 listopada za pośrednictwem specjalnego formularza, który znajdziecie pod tym linkiem, można zgłosić swój udział w Mistrzostwach. Główną częścią zgłoszenia jest trwający maksymalnie 20 minut wideoset, zuploadowany do tzw. chmury (przykładowo Google Drive czy Dropbox). Materiał musi spełniać konkretne kryteria jakościowe (rozdzielczość wideo minimum 720p, odpowiednie oświetlenie, a także warstwa audio pozwalająca na poprawną ocenę).

22 listopada zostanie podana lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do półfinału. Warto wtedy śledzić skrzynkę mailową – bowiem, aby potwierdzić swój udział, będzie trzeba wnieść tzw. wpisowe w kwocie 100 zł. Szczegóły dotyczące wpłaty będą znajdować się właśnie w tym mailu.

Etap 2 (półfinał)
12 grudnia o 11:30 w warszawskim klubie Explosion wystartują półfinałowe przesłuchania, w których zaprezentuje się trzydziestka półfinalistów. Każdy z nich będzie miał za zadanie wybrać jeden z dziesięciu pendrive’ów z muzyką. Od tego momentu uczestnik ma 20 minut na przygotowanie swojego dziesięciominutowego seta konkursowego. Podczas występu będzie można korzystać z własnych sampli czy acapelli – te jednak będą musiały zostać uprzednio zatwierdzone przez jury.

Trzech najlepszych DJów, którzy wezmą udział w finale, wyłoni jury. Zasiądą w nim DJe, rezydenci klubów, organizatorzy imprez oraz szefowie EDMowych mediów (w tym nasz redaktor naczelny).

Etap 3 (finał)
Każdy z trzech finalistów będzie miał za zadanie zagrać dwudziestominutowego seta. Tutaj już nie ma żadnego losowania pendrive’ów – panuje dowolność repertuaru.

Według pierwotnego planu, finał miałby odbyć się w nocy z 12 na 13 grudnia, podczas imprezy w klubie Explosion. Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa wprowadza jednak w ten temat sporo niepewności. Warto więc na bieżąco obserwować doniesienia pojawiające się na Facebook’owym wydarzeniu mistrzostw. Tam również znajdziecie wszelkie dodatkowe szczegóły dotyczące przebiegu zawodów.

Złota płyta i wiele innych nagród

Tak jak w poprzednim roku, tak też i tym razem jest o co walczyć. Do dotychczas ujawnionej puli nagród należą między innymi słuchawki, case’y na sprzęt, mikrofony, kontroler Pioneer DDJ-1000, ale przede wszystkim trofeum w postaci złotej płyty, a także tytuł Mistrza Polski DJów.

Organizacją – podobnie jak w ubiegłym roku – zajmują się Clubsound Management, agencja Music Rotation oraz warszawski klub Explosion. Honorowy patronat sprawują wieloletni organizatorzy konkursu – DJ Union oraz Dee Jay Mix Club.

Portal Shining Beats z dumą wspiera to wydarzenie.

kontakt