avicii old

Niepublikowany fragment występu Avicii’ego na Ultra Music Festival 2013 w końcu dostępny

Na kanale Avicii’ego na YouTube pojawił się nieopublikowany wcześniej fragment jego wyjątkowego występu z Ultra Music Festival 2013.

sb

Ultra Music Festival 2023 dobiegł końca. Cały czas na bieżąco zbieramy dla Was sety z tegorocznej edycji. W sieci można już obejrzeć występy między innymi Afrojacka, Martina Garrixa i Davida Guetty. To, o czym piszemy w tym tekście, nie ma jednak zupełnie nic wspólnego z tym, co działo się w ostatnich dniach w Bayfront Park. Przenosimy się bowiem do edycji tego wydarzenia z 2013 roku, kiedy to niemały nowa muzyczna odsłona Avicii‘ego wywołała niemałe poruszenie. Na oficjalnym youtube’owym kanale nieżyjącego od 5 lat artysty pojawił się właśnie nieopublikowany wcześniej fragment jego seta sprzed 10 lat.

Avicii zaszokował świat EDM nowym stylem

2013 to rok, w którym Avicii postanowił nieco odświeżyć swoją twórczość. Syntetyczne i elektroniczne dźwięki, znane między innymi z “Levels” czy “I Could Be The One“, zastąpiły żywe instrumenty. W wyniku tej zmiany powstały takie utwory, jak “Wake Me Up“, “Hey Brother” czy “Addicted To You“. Zdecydowanie najskuteczniejszym narzędziem promocji utworu, jaki w swoich rękach dzierży producent, jest występ na żywo. Nic więc dziwnego, że Tim postanowił zagrać wyżej wymienione numery podczas jednego z największych EDM-owych wydarzeń – czyli Ultra Music Festival w Miami. Zadbał jednak o to, by jego występ był wyjątkowym doświadczeniem dla fanów, dlatego zaprosił na scenę orkiestrę oraz wokalistów. To wyróżniło show Avicii’ego spośród setów pełnych dubstepu i innych mocnych gatunków, które wiodły wówczas prym. O tym, że nie każdemu nowa odsłona Tima się spodobała, niech świadczy fakt, że podczas grania “Wake Me Up” twórca został przez publikę obecną pod główną sceną… wybuczany. Z czasem jednak wielu przekonało się do utworów, które okazały się największymi klasykami świętej pamięci producenta.Na nagraniu, które pojawiło się na oficjalnym profilu Avicii’ego na platformie YouTube możemy usłyszeć dwa utwory – “Addicted To You” oraz “Dear Boy“. Jest to z pewnością nie lada gratka dla fanów Szweda – szczególnie, że jego ikoniczny występ z Miami sprzed dekady nigdy nie został opublikowany w pełni oficjalnie. Dostępne były (i są nadal) tylko nagrania z transmisji na UMF TV. Teraz możemy oficjalnie zobaczyć niemal 10minutowy fragment z ponad godzinnego koncertu.

sb

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?