Oliver Heldens startuje z kolejną wytwórnią – tym razem dla fanów techno

HILOMATIK – tak będzie nazywać się trzecia (obok Heldeep i OH2) wytwórnia, którą zawiadować będzie Oliver Heldens.

sunrise

Wielu dużych reprezentantów sceny elektronicznej, prócz wydawania w cenionych wytwórniach, zakłada własne. Do takiego kroku może zachęcić między innymi łatwiejsza forma dystrybucji własnej twórczości, płynące z niej większe zarobki, jak i sygnowanie swoim nazwiskiem jakości przy wydaniach innych artystów.

Swój udział w tym wszystkim ma także Oliver Heldens. Wpływ na jego popularność z pewnością ma uruchomiona w 2014 roku marka Heldeep, którą sygnuje między innymi swoje podcasty. Tą samą nazwę nosi jego pierwszy label. Dwa lata temu Holender otworzył kolejny projekt tego typu, czyli OH2 Records. Tym razem przyszedł czas na miejsce, gdzie swoje miejsce znajdzie techno alter ego future house’owego producenta. Rosnący w siłę alias HI-LO doczeka się swojej własnej wytwórni.

kalendarz

Idąc za trendami

Holender eksperymentuje z technicznymi dźwiękami nie od dziś. Jednak to na fali rosnącej popularności techno jego poboczny alias zyskał na sile. W minionych miesiącach selekcję HI-LO możemy usłyszeć na największych imprezach (a już 25 lutego w Pradze Centrum będzie mieć miejsce pierwszy polski występ Oliego w ramach tego projektu). Charakterystyczne brzmienia Heldensa również doceniają inni reprezentanci tego gatunku, chętnie z nim współpracując nad wydaniami, bądź wydając jego twórczość w swoich wytwórniach.

ultra

Tym razem Oliver tworzy własne miejsce, w którym będzie publikował swoje ciemniejsze brzmienia. Wkrótce na rynku zobaczymy kolejną wytwórnię, która będzie nosiła nazwę HILOMATIK. Tutaj główne skrzypce będzie grał HI-LO, którego fragment niepublikowanego utworu usłyszymy w zapowiedzi projektu.

Pierwsze kroki związane z promocją nowego brandu zostały już podjęte. 27 stycznia w Barcelonie odbędzie się impreza sygnowana nazwą Hilomatik w klubie Nitsa. Tej nocy pierwsze skrzypce będzie grał ojciec założyciel – HI-LO.

sunrise

Tego samego dnia światło dzienne ujrzy pierwszy release w ramach HILOMATIK. Za kawałek noszący nazwę “PURA VIDA” odpowiedzialny będzie sam włodarz labelu. Tydzień później ukaże się natomiast cała EPka.


foto: Josh Benton

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?