Oliver Heldens ucieka ze Spinnin’ Records, przy okazji uruchamiając kolejny label

Sympatyczny Holender otwiera OH2 Records – swój nowy label. Jednak jeszcze więcej dzieje się w jego pierwszej wytwórni – Heldeep.

sunrise

Jesteśmy niezmiernie ciekawi – używając terminologii historycznej – kiedy polegnie ostatni bastion. Jeśli chodzi o czołówkę producentów EDMu na świecie, to naprawdę tylko nieliczni jeszcze postanowili pozostawić swoją twórczość pod czyimiś skrzydłami. Oliver Heldens, na pierwszej fali zakładania własnych wytwórni w 2015 roku, uruchomił działające prężnie Heldeep Records. Od samego początku był to byt przylegający do Spinnin’ Records – jednakże tej jesieni zaszły pewne zmiany.

Ucieczka

Co prawda informacja ta nie była oficjalnie rozpowszechniana, ale wiele wskazuje na to, że Heldeep Records nie jest już częścią Spinnin’. Nasze pierwsze podejrzenia w tym temacie pojawiły się… przy przeglądaniu Spotify. Jeszcze całkiem niedawno w zakładce “Źródło” wskazującej, która wytwórnia odpowiada za wydanie danego tracka, widniał podpis:

kalendarz

Heldeep Records / Spinnin’ Records

Z kolei od jakiegoś czasu w tym samym miejscu w numerach wydanych przez Heldeep widnieje tylko ten pierwszy człon.

kalendarz

Samo to nie pozwala jeszcze wysnuwać jakiś konkretnych wniosków. Sprawdziliśmy więc zakładkę “Releases” na stronie Spinnin’ Records. Okazało się, że ostatnim widniejącym tam wydaniem z katalogu Heldeep jest dwunasta już odsłona EPki “DJ Tools”.

Ukazała się ona 11 września – i od tamtego czasu Heldeep wydał jeszcze w sumie siedem utworów. Żadnego z nich nie ma ani w zakładce “Releases” na stronie wytwórni, ani w wysyłanych przez Spinnin’ do mediów branżowych cotygodniowych newsletterach z nowościami z ich stajni.

sunrise

Podobna sytuacja miała miejsce już niemal 2 lata temu z labelem Hexagon. Ostatni release wytwórni Don Diablo widniejący w katalogu Spinnin’ datowany jest na 25 stycznia 2019 roku i jest nim dziewiąty epizod EPki “Generation HEX”. Później wytwórnia poszła “na swoje”.

Bardzo sugestywna jest także zmiana opisu na oficjalnym kanale YouTube wytwórni. Obecnie wygląda on następująco:

Jednakże Google indeksuje zmiany z opóźnieniem – dlatego w wyszukiwarce widnieje fragment starego opisu, uwzględniającego jeszcze przynależność do Spinnin’.

kalendarz

kalendarz

Oliver Heldens postanowił jednak nie poprzestać na rozwijaniu niezależnego już Heldeep – bowiem już w piątek (tj. 6 listopada) otwarty zostanie zupełnie nowy label. OH2 Records rozpocznie swoją działalność z grubej rury – mianowicie za sprawą nowego utworu samego bossa.

Heldens w klimatach… Hexagonu

Collab Oliego z duetem Party Pupils nazywa się “Set Me Free” i zapewne spodoba się tym, którzy tęsknią nieco za stylem labelu Hexagon z okolic roku 2017. Wszystko to, połączone z łatwym do wyczucia “heldensowym” stylem, daje naprawdę ciekawy future house, który w naprawdę dobrym stylu otworzy zupełnie nową wytwórnię holenderskiego producenta. Zastanawiać może przy tym wszystkim to, po co tak naprawdę Oliverowi kolejny label, niebędący jednoznacznie sublabelem Heldeep. Jednak na rozstrzygnięcie tego wątku będziemy musieli zapewne jeszcze troszkę poczekać.

sunrise

kalendarz

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?