Oliver Heldens powraca do Polski pod głównym aliasem! Nowe ogłoszenia Sunset Square 2024

Znamy zagraniczne gwiazdy drugiego dnia Sunset Square 2024. Główną gwiazdą tego dnia będzie Oliver Heldens.

sunrise

Pierwsza edycja Sunset Square bez ani słowa przesady może być nazwana swoistym fenomenem. Dawno wszak nie było w naszym kraju elektronicznej imprezy ogłoszonej na niecałe trzy tygodnie przed jej rozpoczęciem, na którą sprzedałoby się kilkanaście tysięcy biletów. I owszem – wówczas headlinerem był Armin van Buuren, ale w dalszym ciągu jest to wyczyn nie lada.

W tym roku organizatorzy, odpowiedzialni także za między innymi Sunrise Festival, idą trochę inną drogą. Przede wszystkim – Sunset Square 2024 to impreza trzydniowa, ze zróżnicowanym gatunkowo lineup’em. Pierwszy dzień wydarzenia to polska muzyka pop, zaś dwa kolejne są nakierunkowane na taneczną elektronikę. W skrócie – między 8 a 10 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni ma się dziać sporo. A co konkretnie? Znamy już całkiem sporo szczegółów!

kalendarz

Oliver Heldens powraca do Polski

Zacznijmy od pierwszego dnia, którego główną gwiazdą będzie sanah. Oprócz jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek ostatnich dnia, na scenie wystąpią także bryska, nita, Daria ze Śląska oraz Paula Biskup.

kalendarz

To była oczywiście tylko przygrywka do tego, co zasiliło lineup dnia drugiego. W ramach drugiej tury ogłoszeń poznaliśmy cztery zagraniczne aliasy, na których czele stoi Oliver Heldens. Holender po raz ostatni pod swoim głównym aliasem występował w Polsce w 2022 roku, podczas Sunrise Festival. Co innego w wypadku techno projektu HI-LO, w ramach którego Oli grał dla polskiej publiki już raz i tego lata zagra jeszcze raz. Ci, którzy widzieli jego występ na Ultra Music Festival 2024 wiedzą jednak, że i pod bardziej komercyjnym aliasem 29-latek potrafi dać do pieca.

Oprócz Heldensa, na Skwerze Kościuszki w Gdyni wystąpi także Jax Jones. Niedawno wśród polskich fanów EDMu zrobiło się wokół niego głośno za sprawą wydania oficjalnego remiksu kawałka “Chyba że z Tobą” girlsbandu Modelki. Przede wszystkim jednak Brytyjczyk jest znany z umiejętnego łączenia house’u i popu. Dowodów na te słowa nie brak – jego kawałki pokroju “You Don’t Know Me”, “I Got U” czy “Breathe” podbijały wszak polskie (i nie tylko) listy hitów.

sunrise

Do Polski po trzyletniej przerwie powrócą siostry NERVO. Ich występy są swoistym paradoksem – kiedy Australijki są ogłaszane, nie brakuje słów krytyki, ale podczas ich występu parkiet jest pełny, a publika bawi się bardziej niż dobrze. Dające sobie radę w festiwalowych warunkach siostry grają teraz trochę inaczej, niż w poprzednich latach, ale w dalszym ciągu dobrze wpasowują się w mainstage’owe prawidła. O ich obecnej formie będziecie mogli przekonać się już 9 sierpnia podczas Sunset Square.

Tego samego dnia zagra tam również La Fuente, który zdecydowanie przekonał do siebie polskich fanów elektroniki swoją energią – zarówno tą słyszalną w jego selekcji, jak i widoczną za deckami. Holender całkiem niedawno wydał kolejny – po “I Want You” – mocny techowy kawałek, zatytułowany “Ratata”. Będzie to kolejny powrót do Polski po paru latach – Job po raz ostatni występował u nas w roku 2022.

Sunset Square 2024 – bilety

Od kilku tygodni dostępne są już wejściówki na czwartkową część Sunset Square. Już wkrótce do sprzedaży dołączą także bilety na piątek i sobotę. Na ten moment nie ma planów wprowadzenia do sprzedaży karnetów – ale opcja ta będzie rozważana po ogłoszeniu artystów na wszystkie dni. Wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?