Open’er Festival zapowiada rekompensaty za piątkowe zamieszanie. Oto oświadczenie organizatorów

Organizatorzy Open’era planują rekompensaty dla osób, które zakupiły bilet na trzeci dzień imprezy. Oto szczegóły.

sunrise

Złe warunki pogodowe, ewakuacja imprezy i odwołanie części kluczowych występów – tak w skrócie wyglądał trzeci dzień Open’er Festival 2022. Przechodzący po kilkudniowej fali tropikalnych upałów front burzowy stwarzał zagrożenie, które skłoniło organizatorów do przerwania zabawy na niemal 3 godziny. Ostatecznie wydarzenie odbywało się dalej, dzięki czemu wystąpili chociażby Martin Garrix czy Adam Beyer, ale za to na scenie nie pojawiła się między innymi Dua Lipa. Więcej o tym, jak wyglądał rozkład jazdy po ponownym otwarciu bram festiwalu, przeczytacie pod tym linkiem.

Anulowanie części najistotniejszych danego dnia występów (odwołano także koncerty między innymi Meghan Thee Stallion oraz Michaela Kiwanuki) spowodowało masową krytykę ze strony fanów. Nie znajdziemy jej co prawda na social mediach imprezy (komentarze pod postami zostały wyłączone), ale w innych zakątkach internetu zarzutów ze strony uczestników w stosunku do całej sytuacji nie brakuje.

kalendarz

Będą rekompensaty

Agencja Alter Art w nocy z piątku na sobotę opublikowali oświadczenie. W głównej mierze dotyczyło ono rekompensat dla uczestników imprezy za zaistniałą sytuację, a w szczególności za odwołane koncerty.

kalendarz

Jak czytamy w statemencie, są dwie opcje rekompensacyjne. Pierwsza z nich dotyczy Wszystkich osób posiadających bilet na 1 lipca (jednodniowy, weekendowy lub czterodniowy). Będą mogły one otrzymać voucher opiewający na nieokreśloną w oświadczeniu kwotę (informacje na ten temat mamy poznać po weekendzie). Będzie można go wykorzystać przy kupnie biletów na Open’era przez najbliższe 3 lata. Druga opcja z kolei dotyczy osób posiadających bilet na 1 lipca, niezależnie od tego, czy udało im się wymienić go na opaskę, czy nie. Wejściówka na trzeci dzień festiwalu uprawniać będzie bowiem do wejścia na sobotnią, zamykającą wydarzenie imprezę. W celu skorzystania z tej opcji należy udać się do punktu wymiany biletów na opaski zlokalizowanego na terenie festiwalu.

Pełne oświadczenie znajdziecie poniżej.

sunrise

Open’er Festival 2022 – oświadczenie

Szanowne Festiwalowiczki i Festiwalowicze.

W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze.

Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) – zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa.


foto: Karol Makurat

kalendarz

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?