Jak wyglądałby Twój festiwal marzeń? Ten symulator wygeneruje lineup po historii Twojego Spotify!

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził – to tyczy się także organizacji festiwali. Jak wyglądałby Twój idealny festiwal? Sprawdź sam!

kalendarz

Pomimo coraz większej ilości różnego rodzaju festiwali muzycznych, naprawdę ciężko dogodzić każdemu pod względem lineup’u. Zawsze znajdzie się masa osób, które będą kręcić głową, bo zabookowani artyści nie trafiają w stu procentach w ich gusta. A gdyby tak… spróbować stworzyć własny festiwal z idealnie dobranym pod siebie składem artystów?

Nie oszukujmy się – w prawdziwym życiu jest to praktycznie niewykonalne, ale od czego jest internet, w którym zsymulować można wszystko – w tym też organizację festiwalu?

kalendarz

Coś takiego jest już możliwe dzięki swoistemu symulatorowi festiwalu, który znajdziecie na stronie takemeherefestival.com. Wystarczy, że podłączycie pod witrynę swoje konto na Spotify lub Deezer, aby specjalny algorytm dobrał gwiazdy dwudniowej i oferującej dwie sceny imprezy “Take Me Here” na podstawie danych dotyczących najchętniej słuchanych przez Was artystów.

kalendarz

Ostrzegamy jednak, że mechanizmy zaszyte w stronie mogą tworzyć bardzo randomowe i zupełnie odbiegające od filozofii układania kolejności występów połączenia – przykładowo mój event marzeń wygląda następująco:

Pomysł przypomina nieco podobną aplikację, która zdobyła rozgłos w internecie na wiosnę – Festify pozwalało stworzyć swój własny lineup na podstawie najchętniej słuchanych na Spotify artystów, biorąc pod uwagę ostatni miesiąc, pół roku lub całą aktywność na danym koncie od momentu jego założenia. Tutaj jednak dostajemy gotowe timetable i podział na sceny, a to jest już wyższa szkoła jazdy.

sunrise

Jakie są Wasze wyniki? Dzielcie się screenami w komentarzach na naszej facebookowej grupie #shiningbeatsfam!

kalendarz

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?