Pham z diamentową płytą za “Movements”! Wyróżnienia otrzymali także C-BooL, Skytech i P.A.F.F.

ZPAV przyznał w ostatnich dniach kilkadziesiąt diamentowych wyróżnień za sprzedaż singli. Jednym z beneficjentów jest Pham.

kalendarz

Międzynarodowy hit z Polski? Wiele osób może nie wiedzieć, ale nasza rodzima scena ma na koncie przynajmniej jeden taki. W 2015 roku Pham zaprezentował swoje “Movements”, które w te wakacje przebiło barierę 100 milionów odtworzeń na portalu Spotify. Takie osiągnięcie nie udało się jeszcze żadnemu działającemu współcześnie muzykowi znad Wisły. To nie jest jednak jedyny sukces, który udało się ostatnio odnieść pochodzącemu z okolic Nysy producentowi. Przekonujemy się o tym dzięki nowym danym opublikowanym przez ZPAV.

Pham z diamentem

To właśnie Związek Producentów Audio-Video przyznaje oficjalne certyfikaty sprzedaży na terenie Polski w postaci złotych, platynowych i diamentowych płyt. To ostatnie – najbardziej prestiżowe – wyróżnienie otrzymał właśnie Pham za swój największy dotychczas przebój.

emuze.me

Oprócz niego, 11 sierpnia podobne wyróżnienia otrzymało kilkadziesiąt innych wydawnictw z różnych gatunków. Wśród nich są także single Grzegorza Cebuli aka C-BooL. Pojedynczym diamentem okryły się utwory “DJ Ia Your Second Name” oraz “Magic Symphony”, zaś “Never Go Away” otrzymało podwójny diament.

Z kolei platynowe wyróżnienia otrzymali następujący elektroniczni artyści:

ultra

P.A.F.F. (za utwór “Piątek” z DJem Frodo, Malikiem Montaną, Young Igim i Mr. Polską)
C-BooL (za utwór “La La Love”)
Skytech (za utwór “La La Love” i za remix utworu Sanah “Invisible Dress”)
Maro Music (za remix utworu Sanah “Invisible Dress”)

To wszystko w dobie zmian

Warto przy tym wspomnieć, że wyróżnienia te zostały zgłoszone najprawdopodobniej jeszcze przed zmianami zasad przyznawania wyróżnień. Do końca lipca, przy przyznawaniu diamentowych płyt obowiązywał próg 200 tysięcy złotych przychodu. Z kolei od 1 sierpnia, aby singiel okrył się diamentem, musi wykręcić przychód minimum 500 tysięcy złotych. Progi zmieniły się także przy przyznawaniu złotych i platynowych wyróżnień. Zmiany spowodowane są rozrostem polskiego rynku muzycznego i chęcią spowodowania, aby wyróżnienia te miały większą niż dotychczas wartość.

Pełną listę przyznanych w ostatnich dniach wyróżnień znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

emuze.me

Total
14
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?