dj depressed

Powstaje nowa organizacja wspierająca zdrowie psychiczne artystów

Brytyjska organizacja Help Musicians otwiera nową witrynę Music Minds Matter, mającą zapewniać muzykom wsparcie.

2sher

W ostatnim czasie coraz większą uwagę przywiązuje się do dbania o zdrowie psychiczne wśród artystów. Muzycy nie boją się wyznać fanom swoich problemów, zawiesić trasę koncertową czy przerwać działalność artystyczną z tych właśnie powodów. Nie wszyscy jednak są w stanie sobie poradzić sobie samemu. Na pomoc przychodzi brytyjska organizacja Help Musicians. Otworzyła niedawno nową witrynę Music Minds Matter, która ma zapewniać osobom z branży muzycznej pomoc w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego, depresji, lęku przed występami i nie tylko.

Coraz więcej artystów potrzebuje pomocy

Liczba muzyków, którzy zwracają się o pomoc i radę do organizacji stale rośnie, nawet po zniesieniu lockdownu. Wzrosła ona o 94,4% w 2021 r. w porównaniu z tym samym okresem w 2020. Kluczowe problemy obejmują obawy finansowe i myśli o odejściu z zawodu.

emuze.me

Muzyka i muzycy przynoszą nam wszystkim ogromną radość, ale jak pokazują te liczby, potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego w przemyśle muzycznym wciąż rosną. Music Minds Matter Explore został uruchomiony, aby zapewnić wszystkim pracującym w tym sektorze nową, dodatkową formę pomocy – poszerzając w tym zakresie gamę usług Help Musicians.

Mamy nadzieję, że osoby korzystające z witryny znajdą informacje, które pozwolą lepiej zrozumieć ich potrzeby, wskazówki dotyczące wsparcia na szczeblu lokalnym jak i krajowym, a także kompetentne i wspierające osoby. Przemysł muzyczny ciągle się zmienia i będziemy nadal rozwijać nasze wsparcie zdrowia psychicznego dla wszystkich, którzy w nim pracują. Niestety, dwa lata panemii poważnie zakłóciły karierę zawodową i zachęcamy wszystkich z problemami do nawiązania kontaktu i znalezienia potrzebnego wsparcia.

Joe Hastings, Music Minds Matter

Garść statystyk

  • Według nowego badania przeprowadzonego przez Help Musicians wśród ponad 700 muzyków w całej Wielkiej Brytanii, 87% respondentów stwierdziło, że ich zdrowie psychiczne pogorszyło się w ciągu ostatniego roku.
  • 59% muzyków stwierdziło, że ich problem spotęgowały obawy o wpływ Brexitu na przemysł muzyczny.
  • 96% stwierdziło, że martwią się o swoją sytuację finansową.
  • Około 70% ankietowanych muzyków stwierdziło, że nie są pewni, czy poradzą sobie finansowo w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
  • Połowa respondentów (51%) stwierdziła, że ​​obecnie nic nie zarabia na muzyce.
  • 24% muzyków biorących udział w badaniu przyznało, że obecnie rozważa odejście z zawodu muzycznego na dobre.
  • Inne czynniki wpływające na zdrowie psychiczne muzyków w ciągu ostatniego roku to brak pewności co do przyszłości (91 proc.), brak możliwości występów (81 proc.) i brak celu (66 proc.).

To wciąż dość przytłaczający okres, w którym muzycy próbują zrozumieć sytuację. Wiele osób, z którymi rozmawiamy, odczuwa lęk przed występami i jest bardzo zaniepokojonych powrotem na scenę. Przez 18 miesięcy nie byli w stanie pracować i zarabiać, a teraz w bardzo krótkim czasie przychodzi duża presja.

dodaje Joe Hastings

emuze.me

ultra

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?