Powstał najmniejszy w historii syntezator MIDI

Tim Alex Jacobs (Mitxela) postawił sobie za cel stworzenie najmniejszego na świecie syntezatora MIDI i ostatnio zaprezentował go światu.

kalendarz

Nieustannie pozostajemy w ciągłym biegu tworzenia, udoskonalania i postępów technologicznych. Pomimo to nadal nie brakuje miejsca na oryginalne, ale niekoniecznie w pełni funkcjonalne koncepcje. I tak ostatnio powstał najmniejszy syntezator MIDI. Twórca wspomnianego urządzenia to Tim Alex Jacobs, który na co dzień odpowiedzialny jest za projekt Mitxela, a jego obecne dzieło to wynik kontynuacji pracy nad pomysłem z 2015 roku.

„Najmniejszy i najgorszy”

Pierwszy i wówczas najbardziej zminimalizowany syntezator MIDI wyszedł spod ręki Jacobsa w 2015 roku. Od tamtego momentu pracował nad swoim autorskim pomysłem dalej, by obecnie zaprezentować najmniejszy na świecie syntezator USB-C MIDI. Powstał on z zaledwie trzech głównych komponentów: złącza USB-C, płytki drukowanej i brzęczyka piezoelektrycznego. Choć urządzenie nie posiada wyjątkowych funkcji, to jest sprawne i potrafi wytworzyć dźwięk. Sam twórca przyznaje jednak, że to nie praktyczny, a wręcz bezcelowy mechanizm i z tego powodu pewnie nie doczeka się masowej produkcji. Natomiast z pewnością jest interesującym i pełnym kreatywności projektem.

emuze.me

A po więcej szczegółów dotyczących procesu tworzenia i budowy najmniejszego syntezatora MIDI można zajrzeć tutaj.

emuze.me

ultra

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?