Poznaliśmy frekwencję Sunrise Festival 2022. DJ Kris zdradził też plany na kolejne festiwale

Poniedziałkowa konferencja prasowa Krzysztofa Bartyzela objaśniła kilka istotnych niuansów dotyczących nadchodzącego Sunrise Festival.

kalendarz

Osiemnasta edycja Sunrise Festival już za niewiele ponad tydzień. Na terenie imprezy trwają zaawansowane prace, które w efekcie mają przynieść – jak zapowiadają organizatorzy – “największą edycję w historii”. Czy tak będzie w praktyce? Przekonamy się już wkrótce – tymczasem podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Krzysztof Bartyzel, organizator wydarzenia, opowiedział o aktualnych kwestiach interesujących festiwalowiczów.

Bilety się kończą

Zacznijmy od biletów – a tych nie zostało już zbyt wiele.

emuze.me

Zostało dosłownie 150-160 biletów na sobotę. Pozostanie bardzo niewiele biletów na niedzielę i odrobinę więcej na piątek.

Zdaniem Bartyzela tego typu proporcje biorą się z nadziei potencjalnych uczestników na niedzielne after party w formie sprzed 2019 roku. Plany organizatorów są jednak nieco inne.

Dużego after party nie będziemy grali – chcemy powołać do życia takie “mini Cafe Mambo”, które będzie grało codziennie na plaży. Chcemy, aby ludzie, którzy zostają z nami przez cały czas na polu namiotowym korzystali sobie po prostu z plaży i słuchali sobie muzyki.

Wcześniej wspomnieliśmy o niemalże wyprzedanej sobotniej części festiwalu. O jakim tłumie tu mowa?

ultra

Zbliżyliśmy się do 30 tysięcy na samą sobotę. Tyle osób, uważamy, że będzie bardzo dobra ilość na samym terenie, który jest tutaj. Będzie około 5 tysięcy osób, które będą na polu namiotowym na teraźniejszą chwilę. I taką liczbę przewidujemy, żeby to wszystko funkcjonowało tak, jak chcielibyśmy.

Tym bardziej więc warto wziąć udział w naszych konkursach, w których do wygrania bilety na Sunrise Festival 2022. Rozdajki organizujemy na Instagramie oraz na Facebook’u.

Dojazd ma ulec poprawie

Bardzo gorącą kwestią w 2019 roku był dojazd na imprezę. Organizacja tego aspektu – powiedzmy sobie wprost – mogła wyglądać lepiej, szczególnie pierwszego dnia wydarzenia. O szczegółach możecie przeczytać tutaj. Problem ten nie umknął jednak twórcom festiwalu, którzy – jeśli wierzyć zapowiedziom – wyciągnęli lekcję. Szkielet planu, który poznamy szczegółowo po weekendzie, zaprezentowany został na konferencji w Podczelu.

Jakaś strefa tutaj będzie wyłączona z ruchu, ale wszystkie informacje będą podane w poniedziałek, jakie drogi, gdzie i o której godzinie zostaną wyłączone. Jeżeli chodzi o dojazd – na pewno cały dojazd będzie przez drogę nr 11, od strony Ustronia Morskiego. Na pewno strefa, gdzie zawracały autobusy, jest absolutnie wyłączona. Jeżeli chodzi o postój taksówek – będą ustawione trzy rzędy od przecznicy parkingowej, żeby taksówki nie dojeżdżały i tam będą się ustawiały. Autobusy będą dojeżdżały tam, gdzie w 2019 roku, ale dokładnie ten kwadrat będzie wyłączony z ruchu, aby autobusy mogły się poruszać.

Oprócz komunikacji miejskiej jest także kilkadziesiąt autobusów, które są autobusami wynajętymi przez przewoźników, którzy w tej chwili sprzedają miejsca na dojazd do Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sianożęt i innych miejscowości.

Poprawę postanowiono – i wdrożono zresztą – także w kontekście toalet, których trzy lata temu brakowało.

kalendarz

To, co było największym faux pas z naszej strony, czyli sanitariaty w 2019 roku. Mamy cały skończony rurociąg, wszystko jest podłączone, także przy każdej scenie jest strefa sanitarna składająca się z kilku kontenerów, więc na całym terenie jest prawie 40 kontererow toaletowych, które w zupełności starczą na tą ilość osób, która będzie na imprezie.

Sceny mają robić wrażenie

Bartyzel opowiedział także o scenach – a te zapowiadają się naprawdę obiecująco.

Główna scena to największy telewizor, jaki żeśmy zbudowali. 60 metrów szerokości na 14 metrów wysokości – to jest trzy razy taki telewizor, jaki stanął na parkingu w roku 2008. Wizualizacyjnie będzie to największe przedsięwzięcie, jakie do tej pory Sunrise produkował. Jedna scena, która wygrała plebiscyt najlepszej scenografii 2019 roku (White Stage – przyp.red.) – stawiamy ją w odrobinę zmienionym kształcie.


Tak wyglądała budowa Sunrise Festival 2022 na 2 tygodnie przed startem!


Oprócz sceny Red, na szczególną uwagę zasługuje scena Black, na której wystąpi między innymi Carl Cox.

Jest to projekt przygotowany specjalnie dla Carla Coxa i jego 60tych urodzin. Jest to okrąg, jeszcze do samego końca nieskończony – ale mamy oczywiście dwa tygodnie.

Na samej górze będą reflektory, które będą oświetlały niebo na prawie 4 kilometry. Słup światła, który chcieliśmy stworzyć – to będzie coś na pewno fajnego. Tym bardziej, że po stronie pasa chcielibyśmy, aby były podswietlane balony na uwięzi. Mamy nadzieję, że się uda – choć balony są bardzo mocno uwiązane w kierunku wiatru.

Nie tylko Sunrise

Sunrise Festival to jedna sprawa – tydzień później w tym samym miejscu odbędzie się rapowy Sun Festival. Infrastruktura Nadmorskiego Parku Kultury zostanie dopasowana do odmiennej struktury wydarzenia – choć większość rozwiązań będzie zaczerpniętych z EDMowej imprezy.

emuze.me

ultra

W większości rozmach i to wszystko, co jest przy Sunrise, będzie wykorzystywane przy festiwalu Sun. Ta ekipa realizacyjna jest troszeczkę inna, ale są to najlepsi fachowcy w kraju, którzy tworzą największe festiwale.

Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że pierwotnie Sun Festival miał odbyć się… w Trójmieście. Jednakże porozumienie na linii MDT – miasto pozwoliło na umieszczenie rapowej imprezy w Podczelu.

Ten projekt rodzi się w nas od 2018 czy 2019 roku – od momentu, kiedy w ogóle rozpoczęliśmy rozmowy na temat produkcji drugiego, bardzo dużego festiwalu. Ze względu na to, że zostaliśmy w Kołobrzegu na kolejne 9 lat, ten projekt stanął tutaj, na tym miejscu. Pierwotnie miało to stanąć w Trójmieście.

Zdaniem Bartyzela, tegoroczni zagraniczni headlinerzy Sun Festivalu – czyli The Game i Skepta – to dopiero początek.

To jest absolutny początek gwiazd, które staną na deskach Nadmorskiego Parku Kultury. Mamy w planach wielkie gwiazdy i to będzie tylko i wyłącznie postępowało.

W planach w sumie 4 festiwale

Na ściągnięcie tych gwiazd DJ Kris i spółka mają jeszcze wiele czasu. Tak samo, jak na nowe projekty. W sumie plany festiwalowe MDT opiewają na aż 2 nowe wydarzenia, z czego jedno z nich jest już w fazie przygotowań. W głowach włodarzy agencji jest także konferencja muzyczna.

Naszym planem jest zrobić wszystko wokół słońca. Jeżeli powstaje w tej chwili Sun Festival, za chwileczkę powstanie – już jest narysowany – Moon Festival, Sunpalooza, i jeszcze jeden festiwal. Czyli te cztery projekty, oprócz Sunrise’u, możemy zrealizować w ciągu i na rzecz naszej umowy. Chcemy to zrobić po kolei i na tyle z głową, żebyśmy się sami w tej kwestii nie wywrócili. Jeden festiwal po drugim, z odległością tygodnia czasu, to jest ogromne wyzwanie logistyczno-produkcyjne. (…) Po tym wszystkim, co zrobiliśmy do tej pory, z jakim rozmachem jest Sun Festival produkowany, uważamy że to jest już tylko kwestia doboru artystów na kolejne lata i tego, żeby zrobić to, co chcieliśmy od samego początku – czyli zrobić wokół takiego festiwalu konferencję muzyczną. To jest nasze marzenie i to po kolei chcielibyśmy realizować, żeby zapraszać w jedno miejsce absolutnie wszystkich menadżerów ze wszystkich branż muzycznych i spotykać się w jednym miejscu, aby mogli podyskutować na różnych panelach, aby mogli się spotkać, aby mogli wypić piwo i pogadać na pełnym luzie.

Jednakże w tym roku miały odbyć się jeszcze dwie imprezy – pokazy lotnicze oraz koncert z muzyką popową i alternatywną, na wzór Męskiego Grania. Imprezy te nie doszły do skutku.

kalendarz

Najpierw trzeba do samego końca zbudować teren, żeby być pewnym że możemy iść dalej. Przyszły rok i następne lata pokazują tylko i wyłącznie, że będziemy mogli zrealizować każdy projekt, który będzie dobry dla całej wspólnoty.

Sunrise już za chwilę

Na to wszystko przyjdzie jednak czas – teraz warto skupić się na zbliżającym się wielkimi krokami Sunrise Festival 2022. Ta impreza odbędzie się w kołobrzeskim Podczelu w dniach 21-24 lipca. Niemalże cały lineup znajdziecie pod tym linkiem, a bilety – tutaj.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?