Praga Centrum wchodzi z buta w 2023 rok. Praktycznie co weekend mocne elektroniczne bookingi

Początek 2023 roku w lokalu o nazwie Praga Centrum zapowiada się okazale. Najwięcej powodów do zadowolenia mają fani house’u i techno.

sunrise

Po stworzeniu w 2016 roku klubu Smolna, agencja Follow The Step postanowiła nie zatrzymywać się w kontekście muzycznych przestrzeni w stolicy. Bardziej różnorodna muzycznie Praga Centrum serwuje ciekawe propozycje koncertowe, jak i szeroki lineup elektronicznych imprez. Miejscówka od kilku lat ciągle zaskakuje bookingami – na ulicy Szwedzkiej meldują się zarówno ulubieńcy publiki, jak i artyści, o których można było do tej pory tylko marzyć w Polsce. Włodarze tej miejscówki postanowili najwyraźniej szczególnie zaopiekować się fanami tanecznej elektroniki – a na to wskazują ostatnie ogłoszenia.

Różnorodny styczeń

Pierwszy miesiąc 2023 roku w Pradze Centrum stoi pod znakiem zabawy z artystami, którzy chętnie wracają do Polski. Na pierwszy rzut idzie twórca ikonicznego “Rave” – Sam Paganini, którego mieliśmy okazję usłyszeć w 2021 roku na Undercity. Włoch ze swoim mrocznym brzmieniem techno zaprezentuje się przed polską publiką już 20 stycznia. Bilety do nabycia w cenie 120 zł na stronie Follow The Step.

kalendarz

W ten sam weekend stolicę odwiedzą Booka Shade. Niemiecki duet specjalizujący się między innymi w house’owych dźwiękach regularnie odwiedza Polskę. Po graniu w ostatnich latach dla publiki SnowFesta, Sunrise Festival czy Carbon Festival, w murach Pragi Centrum zagrają jako headlinerzy sobotniej nocy. Twórcy legendarnego “Body Language” wystąpią w Pradze Centrum 21 stycznia. Za polski support odpowiedziani będą Pysh oraz Lulu Malina. Wejściówki kupicie w cenie 70 zł na stronie organizatora oraz platformie Going.

kalendarz

Koniec stycznia na Szwedzkiej będzie stał pod znakiem psytrance’u. Dobrze przyjęty przez publikę ostatniej edycji FEST Festivalu Astrix ponownie wystąpi w Polsce. Już 27 stycznia jeden z najważniejszych przedstawicieli gatunku zaczaruje psychodelicznymi dźwiękami w murach Pragi Centrum. Bilety zostały już jednak wyprzedane. Polecamy zachować ostrożność przy próbie kupna wejściówek z drugiej ręki.

Gorący luty

Malaa – zamaskowany przyjaciel Tchamiego i całej ekipy Pardon My French – już 4 lutego wpada do Warszawy. Twórca “Notorious” odwiedzi ulicę Szwedzką w ramach trasy promującej jego debiutancki album “Don Malaa”. Na powrót zamaskowanego producenta do Polski poświęciliśmy osobny tekst. Tam poznacie szczegóły tej imprezy.

sunrise

Techno to podstawa elektronicznej duszy Pragi Centrum. Dlatego pojawienie się tam kolejnej solidnej postaci reprezentującej ten gatunek zupełnie nie dziwi. Joseph Capriati to Włoch, dla którego podstawą kariery jest DJka, zaś producenckie działania stoją raczej na drugim planie. Nie ukrywa on też zamiłowania do house’owych brzmień, które zainspirowały go do takiej drogi zawodowej. Selekcje Giuseppe usłyszymy już 10 lutego. Bilety w cenie 60 zł dostępne są już w przedsprzedaży.

Holender mieszający techno i house, szczególnie czarując melodyjnymi brzmieniami podbił serca Polaków. Jego obecność w Polsce co roku jest praktycznie gwarantowana. Tym razem ponownie nie zabraknie go w murach klubu na ul. Szwedzkiej. Poza tym można go usłyszeć na największych elektronicznych festiwalach, jak i multigatunkowych imprezach. Joris Voorn zachwycił nas w zeszłym roku na Sziget Festivalu, o czym pisaliśmy tutaj. 24 lutego selekcja Voorna wybrzmi w Pradze Centrum. Wejściówki można nabyć w cenie 140 zł na stronie organizatora.

Weekendu z techno ciąg dalszy. Dzień po Voornie za sprawą Follow The Step w naszym kraju zadebiutuje HI-LO. Za tym aliasem kryje się dobrze znany słuchaczom EDMu Oliver Heldens, który nie kryje swojego zamiłowania do undergroundu. Już 25 lutego odbędzie się jego pierwszy polski występ w mrocznej odsłonie. Więcej informacji o tym wydarzeniu zawarliśmy w tym tekście.

kalendarz

kalendarz

Kolejne tygodnie także zwiastują konkretne ogłoszenia koncertowe w Pradze Centrum. Na ich temat z pewnością jeszcze będziemy na naszych łamach pisać.


foto: Adrian Chmielewski

sunrise

kalendarz

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?