Blinders eksperymentuje z drum’n’bassem, remiksując… gwiazdy k-popu. Coś zupełnie nowego!

Polski producent po raz drugi zremiksował Raidena – jednak tym razem kaliber jest jeszcze mocniejszy, niż w 2017 roku.

PDC

Tegoroczna wiosna upłynęła pod znakiem niemalże ogólnoświatowego lockdownu. Brak imprez spowodował, że siłą rzeczy twórcy muzyki elektronicznej zaczęli spędzać więcej czasu w studiu. To w wielu przypadkach pozwoliło na wyzwolenie fantazji i kreatywności – czego dowody mogliście zresztą widzieć w Drop Challenge.

Co prawda Mateusza Owsiaka aka Blinders w pierwszej edycji naszego pandemicznego formatu video nie było, ale i tak wiemy, że jego ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem eksperymentów z muzyką. Podczas jego setów, które mogliśmy oglądać w czasie lockdownu, nie brakowało tech house’u i techno, z kolei jego single stały się jeszcze ostrzejsze niż te wydawane w ubiegłym roku. Mało? No to poznański producent dorzuca jeszcze coś.

emuze.me

Mateusz zmierzył się z najnowszym singlem swojego południowokoreańskiego kumpla, znanego w świecie EDM jako Raiden. Na wokalu w utworze “Yours” nie brakuje mocnych na koreańskiej scenie postaci.

No to po kolei – na liście płac jest Chanyeol, jeden z członków formacji EXO – jednego z najpopularniejszych k-popowych bandów wszechczasów…

PDC

…do tego Lee Hi – wokalistka znana z jednego z koreańskich talent show…

…i na dokładkę Changmo – reprezentant sceny k-hiphopowej.

Remiksowanie k-popowych wykonawców może być zaskoczeniem – ale jeszcze ciekawiej robi się, kiedy posłuchamy tego numeru. Nowa wersja “Yours” jest bowiem numerem łączącym klimaty future bassowe i… drum n bass’owe. O ile ten pierwszy nurt mogliśmy już usłyszeć kilka lat temu w propozycjach Blindersa, o tyle “połamańców” z ręki stałego bywalca STMPD RCRDS się nie spodziewaliśmy.

Nowe brzmienie polskiego twórcy z pewnością może pozytywnie zaskakiwać – ale czy oznacza to zupełny odwrót od bass house’owych klimatów? O tym przekonamy się w kolejnych miesiącach.

foto: Natalia Gocek

emuze.me

emuze.me

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?