Społeczność portalu Reddit wybrała najlepszy EDM 2019 roku. Oto wyniki w ponad 100 kategoriach

Użytkownicy EDMowej części portalu Reddit mogli wybierać w ponad 100 kategoriach. W największej liczbie kategorii zwyciężyli Illenium i Madeon.

kalendarz

Już raz użyliśmy tego fragmentu – konkretnie w jednym z pierwszych tekstów na naszej stronie. Teraz przyszedł czas na drugi raz.

W słowach Siary nie ma grama przesady – wszak głosowanie w ponad 100 kategoriach na najlepsze utwory, albumy, labele i artystów związanych z kulturą EDM zdecydowanie zasługuje na uznanie. Taki właśnie sposób na podsumowanie roku znaleźli sobie użytkownicy forum r/EDM na portalu Reddit.

emuze.me

Reddit wybrał EDMowych faworytów 2019 roku

Zasady były troszkę pokrętne, bowiem plebiscyt został podzielony na dwie części. 20 grudnia rozpoczęła się runda nominacyjna, w której każdy user mógł zaproponować swoje typy w aż 124 kategoriach (w tym 19 podgrup odpowiadających podgatunkom i 10 kategorii ogólnych). Do drugiej tury w każdej z nich dostawało się 5 najbardziej uznanych w głosowaniu propozycji. Właściwe głosowanie ruszyło 28 grudnia i trwało przez tydzień. W jego ramach uczestnicy mieli za zadanie wybrać w każdej z kategorii typ, który ich zdaniem zasługuje na zwycięstwo.

Reddit to portal popularny w dużej mierze w Stanach Zjednoczonych i dotyczy to również jego EDMowej części. Jak pokazywały inne rankingi realizowane tam na przestrzeni lat, ma to przełożenie na wyniki. Jednak tym razem nie jest to aż tak widoczne.

ultra

Jak wyglądają wyniki r/EDM Best Of 2019 Awards?

Wśród największych zwycięzców znajduje się Illenium. Future bassowo-dubstepowy producent zwyciężył bowiem w aż 12 kategoriach. Bardzo mocno doceniony został również Madeon. Francuz zdobył najwięcej głosów w aż 8 kategoriach.

W każdym z uwzględnionych gatunków był wybierany między innymi artysta roku. Wyniki prezentowały się następująco:

– bass house / g-house / bassline: JOYRYDE
– bigroom: Martin Garrix
– dance pop / dancehall: Madeon
– drum n bass: Feint
– dubstep & riddim: Virtual Riot
– electro house: Au5
– future bass: Illenium
– future house: Tchami
– hard dance: D-Block & S-Te-Fan
– house: Meduza
– melodic dubstep: Illenium
– midtempo bass: Blanke
– inne: Madeon
– progressive house: Eric Prydz
– tech house: Chris Lake
– techno: UMEK
– trance: Above & Beyond
– trap: RL Grime
– tropical house: Kygo

W kategorii “Najlepszy label” zwyciężyło… Ophelia Records. Dla niewtajemniczonych krótkie wyjaśnienie – jest to label założony przez Jeffa Montalvo, szerzej znanego jako Seven Lions. Najczęściej znajdziemy tam szeroko rozumiane bass music.

kalendarz

Kategorię “Najlepsze radio show” zwyciężyło prowadzone przez Above & Beyond “Group Therapy“, najlepszym festiwalem okazało się EDC Las Vegas, natomiast najlepiej w social mediach prezentował się Dillon Francis.

Pełne wyniki znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?