SAGA Festival 2023 nie bez problemów. Odwołano występy dwóch headlinerów

Nie tylko nasi miewają problemy z absencjami headlinerów. Identyczne wyzwanie stanęło w ten weekend przed potentatami sceny eventowej.

kalendarz

Wielu obserwatorów polskiej sceny festiwalowej wciąż ma w pamięci absencje czołowych lineup’owych postaci. Przykładów daleko szukać nie trzeba – przykładowo Sunrise Festival w ubiegłym roku był zmuszony odwołać koncert Marshmello, zaś w 2017 roku – duetu Dimitri Vegas & Like Mike. Na Open’er Festival 2022 nie wystąpili The Chemical Brothers, zaś na tegorocznym Orange Warsaw Festival nieobecność zaliczył Sam Smith. Podobną wpadkę zaliczył także w swoim debiucie FEST Festival – wówczas nie zagrali headlinerzy z kultowej formacji Wu-Tang Clan. Sporo osób w obliczu tego typu sytuacji zdaje się jednak zapominać o tym, że odwoływanie lineup’owych lokomotyw to nie tylko polska domena.

W ten weekend (23-25.06) w rumuńskim Bukareszcie odbywa się SAGA Festival 2023. Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia, które tym razem cieszy się gigantyczną popularnością. I nie są to słowa przesadne – wszak na tydzień przed rozpoczęciem eventu organizatorzy byli zmuszeni powiększyć teren, aby sprostać zapotrzebowaniu. Nie dziwi to wcale – wszak skład headlinerów naprawdę robił wrażenie. Głównymi postaciami piątkowej części imprezy byli Lil Nas X i Skrillex, sobotniej – Elley Duhé, FISHER i Robin Schulz, a niedzielnej – Alan Walker, Tale Of Us i Wiz Khalifa. Jak więc widać, pierwszy i trzeci dzień jawią się jako najmocniejsze, i jak na ironię właśnie tam pojawiły się problemy.

emuze.me

Dwóch rapowych headlinerów wypada

W piątek, na kilka godzin przed rozpoczęciem festiwalu, swój koncert odwołał Lil Nas X. Imprezę postanowił jednak uratować Skrillex, drugi z headlinerów tego dnia, który przedłużył swój set do trzech godzin, zajmując tym samym slot rapera.

Chciałbym bardzo przeprosić moich rumuńskich fanów. Byłem naprawdę podekscytowany zobaczeniem was na SAGA Festival, ale jestem chory i niezdolny do występu oraz zaprezentowania najlepszego show. Mam nadzieję że powrócę i zobaczymy się wszyscy wkrótce.

To jednak nie koniec niefartu dla rumuńskich fanów rapu, którzy chcieli zobaczyć duże zagraniczne gwiazdy na SAGA Festival. Swój koncert odwołał także drugi (z dwóch) headliner reprezentujący rapową scenę – Wiz Khalifa. Zamiast amerykańskiego rapera, na scenie pojawi się FISHER, dla którego będzie to drugi występ tego weekendu w Bukareszcie.

ultra

Niestety, Wiz Khalifa doznał urazu i nie jest w stanie wystąpić na SAGA Festival zgodnie z planem. O ile jego obrażenia nie zagrażają życiu, o tyle są na tyle poważne, by zaszła potrzeba przerwy od występów na scenie. Wysyłamy wszystkie nasze pozytywne myśli do Wiza oraz życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Nie możemy się doczekać, aż powróci na scenę – czyli tam, gdzie jego miejsce.

Wiemy, że ta informacja jest porażką – ale prawdziwego ducha ravera stanowi dostosowanie się do sytuacji, aby impreza dalej trwała. Właśnie dlatego chcemy ogłosić, że FISHER, który absolutnie rozniósł swoim wczorajszym setem scenę Heat, wejdzie na miejsce Wiz’a na scenie głównej.

Jesteśmy wdzięczni FISHER’owi za to, że wkracza do gry na ostatnią chwilę i pomaga nam obrócić tą ciężką sytuację w coś dobrego. Jesteśmy przekonani, że jego set przejdzie do historii i nie możemy się doczekać, aby wraz z wami tego doświadczyć.

Gwoli przypomnienia – za SAGA Festival odpowiadają agencje ALDA i Insomniac – a więc czołowe marki na rynku eventowym. Jak więc widać, nie tylko polskim organizatorom takie sytuacje się zdarzają…

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?