Steve Angello headlinerem FEST Festival 2023. Na dokładkę Sub Zero Project, Kungs i nie tylko

Skład FEST Festival zasila Steve Angello. To będzie jego pierwszy solowy set od 6 lat. Jednakże nie tylko on dołączył dziś do lineup’u.

silesia beats

FEST Festival domknął już lineup Kręgów Tanecznych, jednak dla fanów elektroniki nadal serwowane są nowości. Wszak kolejnym domem dla takich brzmień, choć w bardziej komercyjnej odmianie jest Arena Stage, której obecnie znamy niepełny skład. Właśnie zaprezentowano kolejne aliasy, którzy zaprezentują się na tej scenie. Prócz tego agencja Follow The Step przyszykowała ogłoszenia z reprezentantami innych gatunków, podtrzymując różnorodny styl imprezy.

Jedna z trzech kropek

Od jego ostatniego solowego występu w Polsce niedługo minie 7 lat. Jednak Szwed miał okazję już w 2019 roku wrócić do naszego kraju, w ramach powrotnej trasy projektu Swedish House Mafia. Co prawda Steve Angello i spółka mieli ponownie zawitać jako trio w zeszłym roku na Tauron Arenę, jednak niestety koncert finalnie odwołano. Teraz odpowiedzialny za wytwórnię SIZE artysta gra na imprezach celebrujących jej 20-lecie. W międzyczasie znalazł on czas na to, by wpaść 9 sierpnia do Parku Śląskiego. Artysta został headlinerem pierwszego dnia FEST Festivalu.

jay_cluss

Hardy dotarły na FESTa

Tak jeszcze nie grano w Parku Śląskim. Organizacja I AM HARDSTYLE przez Follow The Step odbija się również na ich innych imprezach. Widać to po zaproszeniu Sub Zero Project na FEST Festival. Mocne uderzenie w wykonaniu Holendrów będzie miało miejsce pierwszego dnia imprezy, także na Arena Stage. Już współczujemy mieszkańcom Tauzena!

ultra

Elektroniczne powroty

Ankiety podsumowujące zeszłe edycje festiwali bądź zachęcające uczestników do pisania nazw twórców, których chętnie by posłuchali w następnych latach w ramach tej imprezy to nic nowego. Z takiej opcji również korzysta FEST Festival, teraz chwaląc się wyciągniętymi z nich wnioskami. Po dwóch latach do Parku Śląskiego wracają Kungs oraz The Blaze. Ten pierwszy wystąpi w piątek 11 sierpnia na Arena Stage, zaś ci drudzy – w środę 9 sierpnia.

Eklektyczna dokładka

Duży dorzut elektroniczny zaliczony, teraz przyszedł czas na inne gatunki. Alternatywnym gościem z Irlandii, łączącym rap, R&B i folk będzie Maverick Sabre. Utalentowany wokalista zagra na tegorocznym FEST Festivalu 12 sierpnia. Nie zabraknie też reprezentantki FONOBO label, która w ubiegłym roku występowała w ramach Magic Forest. KIWI w swojej twórczości łączy elektronikę i pop – a jej popis live będziemy mogli zobaczyć 12 sierpnia. Sierpniowy weekend nie obędzie się też bez lokalnej reprezentacji rapu i pochodnych, którą stanowić będą Asthma, Grubson oraz Szczyl. Wszyscy trzej zagrają 11 sierpnia.

silesia beats

Tego samego dnia na Main Stage będziemy świadkami wyjątkowego projektu o nazwie Czułe Struny. Na jego czele stoi Natalia Kukulska, która do wykonania dzieł Fryderyka Chopina w nowych wersjach zaprosiła Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej oraz wokalistów: Melę Koteluk, Kasię Lins i Kubę Badacha.

Komu, komu bilety?

Jeśli dzisiejsze ogłoszenia zachęciły was do zakupu wejściówki na FESTa, to wypadałoby się zapoznać z cenami – od tego jesteśmy. Cztery dni zabawy kosztują 749 zł, a jeden od 339 do 409 zł. Dostępne są również pakiety weekendowe, dwudniowe, jak i opcje z campingiem. Pełna lista dostępnych biletów dostępna jest na stronie organizatora.


foto: Rukes

ultra

jay_cluss

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?