Organizator Sunrise Festival chce dłuższej dzierżawy lotniska w Podczelu. W planach nowe imprezy

DJ Kris złożył wniosek o przedłużenie okresu dzierżawy części lotniska w Poczelu. Obecnie są to 3 lata – docelowo ma być 9 lat.

sb

Nie jest tajemnicą fakt, iż agencja MDT Production ma w swoich zamysłach i planach projekty naprawdę sporych rozmiarów. Koronnym dowodem jest ich jedyna na ten moment organizowana impreza, czyli Sunrise Festival. Już po sukcesie pierwszych edycji były zamysły dotyczące przenosin z kołobrzeskiego amfiteatru do większego miejsca. Przełom przyszedł dopiero w 2019 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja w nowej lokalizacji – na lotnisku w Podczelu. DJ Kris i ekipa najwyraźniej polubili podkołobrzeską miejscówkę, bo – jak podaje portal Ok! Kołobrzeg – złożony został wniosek o przedłużenie okresu dzierżawy lotniska.

Rozwój potrzebuje czasu

W tej chwili okres ten wynosi 3 lata – docelowo ma wynosić 9 lat. Wniosek ten był jednym z tematów dzisiejszego posiedzenia miejskiej komisji komunalnej. Podczas spotkania online obecny był również Krzysztof Bartyzel aka DJ Kris, który za zadanie miał uzasadnić swój wniosek. Z jego wypowiedzi jednoznacznie wynika to, co napisaliśmy na początku tekstu – Sunrise Festival to za mało, a twórca tej imprezy ma jeszcze większe ambicje.

Ten okres dzierżawy, który mamy teraz, to jest bardzo krótki czas, żeby zorganizować naprawdę dobre imprezy. Chcielibyśmy z tego terenu stworzyć park kulturalny, a w tym parku będą różne imprezy, z których taką wisienką na torcie będzie sam Sunrise Festival.

Krzysztof Bartyzel aka DJ Kris – pomysłodawca i współorganizator Sunrise Festival

Podczas posiedzenia padły również przykłady wydarzeń, które miałyby się na lotnisku w Podczelu odbywać. DJ Kris wymienił chociażby zlot motocyklów i monster trucków, a także mainstreamowy festiwal z gwiazdami pokroju Robbiego Williamsa.

Wniosek został już pozytywnie zaopiniowany przez Radę Osiedla Podczele, a podczas najbliższej sesji zajmie się nim kołobrzeska Rada Miasta.

Pieniądz musi krążyć

Większa eksploatacja terenu lotniska w Podczelu pozwoli z pewnością powiększyć wpływy pieniężne oraz ściągnąć sponsorów, którzy wsparliby organizowane tam wydarzenia. To może sprawić, że będący już teraz największym tego typu eventem w Polsce Sunrise Festival może w przyszłości jeszcze mocniej zaistnieć na europejskiej scenie.

Najbliższa edycja Sunrise Festival odbędzie się w dniach 23-25 lipca 2021 roku. Już teraz znamy ponad 20 nazwisk z lineup’u – więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?