Poznaliśmy pierwszą fazę lineupu Sziget Festival 2020. Ponad 80 artystów za jednym zamachem!

Ponad 80 nazwisk liczy pierwsza faza lineupu tegorocznego Sziget Festival. Nie jest to stricte EDMowa impreza, ale i fani elektroniki mają tu czego szukać.

sunrise

Węgierska scena festiwalowa ma czym zachęcać turystów, a jednym z koronnych przykładów jest Sziget Festival. Impreza organizowana od 1993 roku w Budapeszcie – stolicy kraju – przyciąga setki tysięcy fanów muzyki, nie tylko elektronicznej. No właśnie – event ten jest multigatunkowy, a więc chociażby w ubiegłym roku headlinerami imprezy byli Martin Garrix, Florence + The Machine, Ed Sheeran czy Post Malone.

W tym roku (konkretnie w dniach 5-11 sierpnia) odbędzie się już 28. edycja. Organizatorzy spodziewają się – podobnie jak w ubiegłym roku – ponad 500 tysięcy gości. W sprzedaży biletów bardzo pomocny jest lineup, którego pierwszą część dziś poznaliśmy.

kalendarz

Organizatorzy imprezy zaanonsowali występy ponad 80 artystów. Jak na pierwszą fazę lineupu (niebędącą jednocześnie ostatnią) jest to więc nie lada wyczyn. Już na ten moment reprezentacja EDMu jest naprawdę interesująca. Na wyspie Óbudai wystąpią chociażby Calvin Harris, Major Lazer, Diplo, R3hab czy też Alison Wonderland. Fani nieco mniej komercyjnych brzmień również powinni być w pełni usatysfakcjonowani. Na Sziget Festival zagrają także Joris Voorn, CamelPhat, Kölsch, Claptone czy też Solardo.

kalendarz

Na ten moment wygląda to naprawdę interesująco – a to dopiero pierwsza faza lineupu. Możemy więc spodziewać się jeszcze większej liczby ciekawych występów podczas trwającego przez w sumie 7 dni festiwalu. Wszystkie dotychczas ogłoszone nazwiska znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?