Stworzyli ikoniczny teledysk dla DJa Snake’a, w tym roku zgarnęli… Oskara. Oto The Daniels

The Daniels, twórcy zdobywcy Oscara “Wszystko wszędzie naraz”, mają muzyczną przeszłość. Wyprodukowali m.in. klip do “Turn Down for What”.

kalendarz

W nocy z 12 na 13 marca poznaliśmy zdobywców Oskarów – najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. Tegoroczna gala to uhonorowanie sukcesów aktorów zapomnianych przez Hollywood. Statuetkę w kategorii “najlepszy aktor pierwszoplanowy” zdobył Brendand Fraser, który niegdyś prężył muskuły i błyszczał intelektem w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Z kolei wyróżnienie za najlepszą rolę drugoplanową otrzymał Ke Huy Quan – ten uroczy chłopiec z serii filmów o Indiana Jonesie, dla którego “Wszystko wszędzie naraz” to trzeci film od 2002 r. Wspomniany film bezsprzecznie zdominował tegoroczną galę, zapewniając sobie aż 7 Oscarów. Dlaczego o tym wspominamy? Bo jego twórcy mają na swoim koncie wiele teledysków, także tych EDMowych.

Kim są The Daniels?

Reżyserami i scenarzystami “Wszystko wszędzie naraz” są Daniel Kwon i Daniel Scheinert, znani jako The Daniels. Panowie od niemal dwóch miesięcymogą pochwalić się tytułem najlepszych reżyserów i scenarzystów 2023 r. Jednak zanim zaczęli kręcić oskarowe filmy, zajmowali się produkcją teledysków. Na swoim koncie mają wideo dla artystów, takich jak Passion Pit, Foster The People, Tenacious D, czy A-Trak. Jednak największą perełką w ich muzycznym portfolio jest klip do utworu DJ Snake feat. Lil Jon – Turn Down for What.

emuze.me

Rok temu pokazaliśmy na naszych łamach najlepsze, najbardziej kreatywne i najśmieszniejsze teledyski w EDM. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pluć sobie w brodę za to, że w żadnym naszym zestawieniu nie uwzględniliśmy klipu DJa Snake’a. Dziś moglibyśmy wyłamywać się z owczego pędu i mówić, że podziwialiśmy The Daniels zanim stali się popularni. No ale cóż…

Zachęcamy Was do obejrzenia “Wszystko wszędzie naraz”. Film dostępny jest na platformie Prime Video. Na nasze oko widać pewne podobieństwo między wspomnianym klipem a zdobywcą Oscara.

ultra

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?