DJ Kris, 4 Strings, CJ Stone i inne legendy Sunrise Festival na jednej scenie!

Scena “The History Of Sunrise” pojawi się także w Podczelu – nowym domu Sunrise Festival! Nie zabraknie wspomnień i nostalgii za klimatem pierwszych edycji.

sunrise

Sunrise Festival to zdaniem wielu największy EDMowy festiwal muzyki elektronicznej w tej części Europy – jednak warto pamiętać o tym, jakie ta impreza miała korzenie. Geneza festiwalu leży w Manieczkach i tamtejszym klubie Ekwador, którego rezydentem był Krzysztof Bartyzel aka DJ Kris. Organizowana pod koniec lipca impreza z okazji imienin Krzysztofa przerodziła się w Sunrise with Ekwador, aby w 2004 roku ukonstytuowała się nazwa, którą znamy do dziś.

Z pierwszymi edycjami wiąże się ówcześnie przodująca muzyka Trance, bez której tak zwana “stara gwardia” nie wyobraża sobie kołobrzeskiej imprezy. W tym roku co prawda zabraknie Amfiteatru, czyli kolejnego elementu dla wielu będącego definicją klasycznego klimatu festiwalu, ale na pewno nie zabraknie klasyków muzyki tanecznej oraz artystów mocno kojarzonych z pierwszymi edycjami imprezy.

kalendarz

Podczas Sunrise Festival 2019 będzie można bawić się na scenie The History Of Sunrise, która będzie funkcjonować – jak zawsze – trzeciego dnia imprezy, a więc w niedzielę 21 lipca. Oprócz gospodarza festiwalu, którym jest oczywiście DJ Kris, nie zabraknie DJów i producentów, którzy zaprezentują to, co rozgrzewało do tańca jeszcze kilkanaście lat wstecz.

ultra


DJ Kris

Człowiek, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Krzysztof Bartyzel to prawdziwa legenda polskiej sceny klubowej, dzięki której muzyka elektroniczna na stałe zagościła do klubów. Nigdy nie zmienił swojego nastawienia do swojej twórczości. Zawsze wierny brzmieniom muzyki trance.
Był rezydentem kultowego klubu Ekwador Manieczki – to właśnie tam powstały podwaliny pod to, co teraz znamy jako Sunrise Festival. Pomysłodawca i współorganizator festiwalu wschodzącego słońca, na którym co roku obchodzone są jego imieniny. Nie inaczej będzie w tym roku!
Kris wróci za konsoletę w niedzielę 21 lipca na scenę The History Of Sunrise. To będzie podróż do wyjątkowych wspomnień. Słyszycie już w głowie “lewa, środek, ruszamy”?

Strona: https://facebook.com/krismdt

sunrise


4 Strings

Carlo Resoort i Jan De Vos jako duet działają od początku lat 90., jednak ich znajomość trwa już od 1986 roku. O niemieckim duecie cały świat usłyszał jednak dopiero na początku XXI wieku, kiedy to jednym z hymnów złotej ery muzyki Trance stał się szanowany także przez młode pokolenia klasyk “Take Me Away”.
4 Strings są związani z festiwalem wschodzącego słońca praktycznie od samego początku – spod ich rąk wyszedł hymn edycji z roku 2005.
Doświadczenie i lata praktyki z pewnością zaowocują klimatycznym setem – Carlo i Jan wystąpią w niedzielę 21 lipca na scenie The History Of Sunrise!

Strona: https://www.facebook.com/4stringsofficial/


CJ Stone

Niemiecki DJ i producent, który z muzyką związany jest już od bardzo długiego czasu. W wieku dwunastu lat złapał muzycznego bakcyla, tworząc miksy przy pomocy kaset i dwóch magnetofonów – stąd jego przydomek CJ.
Kilka lat później zaczął pracę jako DJ, jednak nie zaspokoiło to jego muzycznych pragnień – więc Andreas postanowił spróbować swoich sił jako producent. Po pewnym czasie Niemiec nabrał umiejętności, które przełożyły się na remiksy dla takich gwiazd jak Tiesto, Kyau & Albert czy Scooter.
Jest autorem wielu klubowych klasyków, w tym kultowego już w wielu kręgach utworu „Shining Star”. Występ CJ Stone’a, na którym niektórzy z pewnością uronią niejedną łezkę, będzie można zobaczyć już trzeciego dnia imprezy na scenie The History Of Sunrise.

ultra

kalendarz

Facebook: https://www.facebook.com/CJStoneOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/cjstoneofficial


Matys

Stary wyjadacz na polskiej scenie klubowej. Jacek już od najmłodszych lat miał styczność z muzyką, co znacząco wpłynęło na jego dalsze poczynania.
Utworem, który dał mu przepustkę do świata najważniejszych osobistości w polskiej muzyce klubowej i jednocześnie stał się jego najpopularniejszą produkcją, jest legendarny już “Orgasm”.
Matys jest niezwykle mile widzianą postacią na Sunrise Festival, dlatego po rocznej przerwie znowu zamelduje się na festiwalu wschodzącego słońca. Jego budzące nostalgię brzmienia będą dostępne już w niedzielę 21 lipca na scenie The History Of Sunrise.

sunrise

Strona: https://www.facebook.com/matysdj/
Instagram: https://www.instagram.com/dj.matys/


Gregory

Człowiek o wielu twarzach, showman z nieograniczoną liczbą pomysłów na rozgrzanie publiki. Już jako osiemnastolatek prezentował swoje brzmienia w wielu klubach na Wybrzeżu, gdzie w krótkim czasie podbił serca klubowiczów.
Występował u boku wielu gwiazd muzyki elektronicznej, takich jak ATB, z którym ruszył w krajową trasę koncertową.
Reprezentant wielkopolskiej sceny klubowej z kołobrzeskim Amfiteatrem jest kojarzony praktycznie od początku działalności festiwalu, dlatego też nie mogło go zabraknąć w nowym domu Sunrise Festival.

Facebook: https://www.facebook.com/djgregorygrzegorz/
Instagram: https://www.instagram.com/dj_gregory/

https://www.youtube.com/watch?v=eICG8v_IuBU

Peran van Dijk

Swoją zajawkę muzyką odkrył w 1994 roku. Po trzech latach zaczął miksować muzykę w amsterdamskich klubach, aby po kolejnych paru latach powędrować… na listę najchętniej kupowanych utworów w Wielkiej Brytanii!
Udało się to osiągnąć za pomocą singla “Good Time”, jednak Peran ma na swoim koncie jeszcze wiele innych utworów, mających w wielu kręgach fanów muzyki trance miano kultowych.
Nikogo to jednak nie powinno dziwić – kawałki pokroju “Let Yourself Go” czy “We Want To Be Free” przypadły na złotą erę muzyki Trance w naszym kraju i wywołują praktycznie same pozytywne wspomnienia.
Peran van Dijk był częścią lineupu pierwszej w historii edycji Sunrise Festival – pojawi się także w tym roku, na scenie The History Of Sunrise!

kalendarz

Strona: http://www.djperan.com/
Facebook: https://www.facebook.com/pages/category/Musician-Band/Peran-van-Dijk


Przypomnijmy – tegoroczna edycja Sunrise Festival będzie odbywać się na lotnisku w kołobrzeskim Podczelu w dniach 19-21 lipca, jednak już 18 lipca odbędzie się specjalne preparty dla wszystkich mieszkańców SunCity. Podczas głównej imprezy na pięciu scenach wystąpi ponad setka artystów z Polski i zagranicy – na czele z takimi postaciami, jak Armin van Buuren, The Chainsmokers, Timmy Trumpet, Tchami i Malaa, Headhunterz, Don Diablo i wielu innych.

Pełen dotychczas ogłoszony lineup znajdziecie tutaj, zaś w tym miejscu możecie zakupić bilety na imprezę i miejscówki w miasteczku SunCity.

kalendarz

Total
69
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?