Które utwory Tiësto są najpopularniejsze? Sprawdziliśmy to

“The Business”, “Don’t Be Shy”, czy może “Adagio For Strings”? Który z hitów Tiesto jest najpopularniejszy? Postanowiliśmy sprawdzić dane.

sb

Najpierw ikona trance’u, teraz jedna z czołowych postaci elektronicznej części muzyki popularnej. Tijs Verwest, znany szerzej jako Tiësto, ma naprawdę bogatą historię przebojów. I choć fani jego starego brzmienia prześcigują się w narzekaniu na to, jak to Holender wielce się nie sprzedał, to po liczbach na portalach streamingowych i bookingach widać dobitnie, że zmiana stylu w 2009 roku opłaciła się. A jak bardzo? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Na tapet wzięliśmy dwa wiodące portale streamingowe – Spotify, czyli największe legalne źródło muzyki w sieci, oraz YouTube, miejsce gdzie zazwyczaj ukazują się oficjalne teledyski do utworów. Na podstawie danych z obydwóch źródeł ustaliliśmy dwa zestawienia TOP10, które powinny nam co nieco powiedzieć.

YouTube

Zaczynamy od YouTube, gdzie – co jest niemałym zaskoczeniem – największe liczby wykręcił collab z KSHMRem. “Secrets” ukazało się na wiosnę 2015 roku i urosło już do rangi klasyka “złotej ery EDMu” (swoją drogą, artykuł o EDMowych hitach 2015 roku znajdziecie tutaj). Efekt? Ponad ćwierć miliarda wyświetleń na 15 maja 2022 roku. Robi wrażenie!

Pozostałe miejsca na podium zajęły już aktualne hity – “The Business” oraz “Don’t Be Shy”. Na pozycji numer 4 z kolei collab Tijsa z Martinem Garrixem – “The Only Way Is Up” ukazało się w momencie, gdy alias wówczas osiemnastolatka był gwarancją wielkich liczb. I istotnie – 183 miliony wyświetleń to nie w kij dmuchał!

 1. Secrets (with KSHMR feat. Vassy) 257 mln
 2. Don’t Be Shy (with Karol G)205 mln
 3. The Business189 mln
 4. The Only Way Is Up (with Martin Garrix) 183 mln
 5. Red Lights 180 mln
 6. Jackie Chan (with Dzeko feat. Preme & Post Malone) 167 mln
 7. BOOM (with Sevenn) 166 mln
 8. Ritual (with Jonas Blue & Rita Ora)157 mln
 9. Adagio For Strings – 116 mln
 10. Wasted (feat. Matthew Koma)81 mln

Spotify

Zielona platforma streamingowa zyskała wzmożoną popularność w ostatnich latach – dlatego też najwięcej streamów zgarnął stosunkowo nowy i jednocześnie przebojowy singiel “The Business”. Numer ten ma na ten moment blisko 840 milionów streamów – a więc Tijs na swój pierwszy miliard jeszcze musi poczekać. Najpewniej niezbyt długo – wszak kawałek ten ukazał się niecałe 2 lata temu.

Na podium znalazły się jeszcze inne radiowe hity Holendra – “Jackie Chan” i “Ritual”. Dziesiątkę zamyka – i tu zaskoczenie – deepowy remix Tijsa dla Caluma Scotta.

 1. The Business 839 mln
 2. Jackie Chan (with Dzeko feat. Preme & Post Malone) 737 mln
 3. Ritual (with Jonas Blue & Rita Ora)359 mln
 4. Wasted (feat. Matthew Koma) 349 mln
 5. Don’t Be Shy (with Karol G)316 mln
 6. The Motto (with Ava Max) 303 mln
 7. Red Lights 270 mln
 8. God Is A Dancer (feat. Mabel) 179 mln
 9. BOOM (with Gucci Mane & Sevenn)169 mln
 10. Calum Scott – Dancing On My Own (Tiesto Remix) 111 mln

A gdzie trance?

Jak nietrudno zauważyć, wśród utworów z każdego z TOP10 brakuje utworów z czasów, kiedy Tijs wydawał muzykę trance. Jedynym rodzynkiem z tych czasów jest “Adagio For Strings”, które zostało na platformie YouTube wyświetlone 116 milionów razy. Co z resztą klasyków, takich jak “Love Comes Again” czy “Traffic”? To też postanowiliśmy sprawdzić – i niestety, nie mamy dobrych wieści dla starej gwardii. Fakt faktem – czasy świetności trance’owej odsłony Holendra przypadały na czasy przed falą popularności portali streamingowych, i z tej perspektywy te wyniki mogą imponować. Z drugiej strony jednak (i tu włącza się nasz redakcyjny boomer) tak ikoniczne dla tanecznej elektroniki w Europie tracki zasługują na większą uwagę. No ale dobrze – sprawdźmy liczby!

 • Love Comes Again (with BT) 32 mln (YouTube), 5 mln (Spotify)
 • Traffic7 mln (YouTube), 21 mln (Spotify)
 • Adagio For Strings116 mln (YouTube), 46 mln (Spotify)
 • Elements Of Life53 mln (YouTube), 9 mln (Spotify)
 • Lethal Industry5 mln (YouTube), 16 mln (Spotify)
 • Delerium – Silence (Tiesto In Search Of Sunrise Remix) 42 mln (YouTube), 43 mln (Spotify)
 • Ten Seconds Before Sunrise33 mln (YouTube), 4 mln (Spotify)
 • In The Dark (feat. Christian Burns)22 mln (YouTube), 9 mln (Spotify)
 • Escape Me (feat. C.C. Sheffield)13 mln (YouTube), 18 mln (Spotify)
 • Who Wants To Be Alone (feat. Nelly Furtado)49 mln (YouTube), 10 mln (Spotify)

Tijs już w czerwcu w Polsce!

Wiele z wyżej wymienionych kawałków z pewnością usłyszymy 15 czerwca w Arenie Gliwice, podczas pierwszego od 2010 roku solowego koncertu Tiësto w Polsce. Oprócz Holendra, wystąpią jeszcze między innymi ACRAZE (będzie to jego polski debiut), Mike Williams, Tribbs oraz neeVald. Całą imprezę zamkną natomiast Rudy (tak, ten z 4clubbers) oraz Encore. Więcej informacji na temat biletów znajdziecie pod tym linkiem.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?