Tomorrowland zostaje w Boom na kolejne… 66 lat. Organizatorzy porozumieli się z lokalnymi władzami

Aż do 2090 roku obowiązywać będzie umowa między władzami prowincji Antwerpia a organizatorami festiwalu Tomorrowland.

sunrise

Chyba nikt nie wyobraża sobie festiwalu Tomorrowland w innym miejscu, niż belgijskie Boom. Mowa tu oczywiście o oryginalnej, odbywającej się w drugiej połowie lipca odsłonie, która w 2024 roku będzie obchodzić 20-lecie. Choć znamy już przypadki zmian lokalizacji dużych muzycznych wydarzeń, to przeniesienia Madness gdziekolwiek indziej nie bierze pod uwagę chyba nikt. Tego zdania są nie tylko organizatorzy, ale też władze lokalne. Efektem tego jest nowa umowa podpisana między prowincją Antwerpia a organizatorami wydarzenia, firmą We Are One World.

I tak do 2090

Tomorrowland ma swój dom w centrum rekreacyjnym De Schorre w miejscowości Boom od pierwszej edycji, która odbyła się w 2005 roku. Miejsce to było świadkiem kolosalnego rozwoju imprezy, którą w tym roku podczas dwóch weekendów odwiedziło 400 tysięcy osób. Na ten moment nic nie wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy. Organizatorzy ani myślą się zawijać z biznesu – szczególnie, że położona 20 kilometrów od Antwerpii kultowa lokalizacja jest zaklepana na następnych 66 lat. Władze lokalne zauważają, jak bardzo obopólną jest korzyść z obecności wielkiego muzycznego festiwalu właśnie na ich terenach.

kalendarz

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej udanej współpracy przez ostatnie 20 lat. Chcielibyśmy to kontynuować i dlatego chcemy zaoferować pewność Tomorrowland na dłuższy okres. Patrząc na konkrety – nowa umowa sprawia, że Tomorrowland otrzyma więcej praw w okresie festiwalowym, który wynosi 13 tygodni na budowę, sam festiwal i demontaż. Dla mieszkańców Boom nic się nie zmieni – poza tym, że lokalizacja stanie się jeszcze atrakcyjniejsza dzięki jeszcze większej liczbie inwestycji.

Mireille Colson, departament zieleni i rekreacji prowincji Antwerpia

Umowa między władzami a organizatorami będzie obowiązywać do 2090 roku, z możliwością zerwania jej pod pewnymi warunkami wcześniej. Dlaczego data zakończenia kontraktu jest tak odległa?

kalendarz

To wydaje się dziwną liczbą, ale jest to termin prawny wybrany, abyśmy mogli zaoferować firmie Tomorrowland pewność dokonywania inwestycji na dłuższy okres.

Mireille Colson, departament zieleni i rekreacji prowincji Antwerpia

Twórcy imprezy mogą więc z większym spokojem realizować kolejne plany. A tych nie brakuje – wśród nich jest między innymi przyszłoroczna odsłona Tomorrowland Winter, która odsłoniła już pierwsze nazwiska z lineup’u. Przed nami także jubileusz głównej edycji festiwalu Tomorrowland, który odbędzie się w dniach 19-21 i 26-28 lipca 2024. Więcej informacji na temat wydarzenia już wkrótce na naszych łamach.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?