SI US PLAU

Rok 2020 powoli dobiega końca. Większość z nas podsumowuje już to, co się wydarzyło w ostatnich miesiącach. Są jednak jeszcze artyści, którzy w samej końcówce roku wydają swoje ostatnie numery. Nie inaczej zrobili Damian Jasiński, znany jako WKB oraz Patryk Szyjka aka Shyia, którzy wydali swój wspólny utwór.

Lekki klimat

Z powodu braku imprez wielu artystów przedefiniowało swoje wydawnicze plany, odkładając imprezowe bangery na lepsze czasy. Podobny tok myślenia mieli właśnie WKB oraz Shyia tworząc lekką produkcję, którą może dobrze się sprawdzić w domowym zaciszu. Jak podkreślają nam autorzy “Live Forever”, bo tak właśnie nazywa się ich wspólna produkcja, utwór powstał w błyskawicznym tempie.

Ten utwór wyszedł dosyć spontanicznie, jestem z niego bardzo zadowolony. Można powiedzieć, że powstał z dnia na dzień, bo w ciągu 3 dni skończyliśmy cały kawałek. Mam nadzieje, że przypadnie wam do gustu!

Patryk Szyjka aka Shyia

Produkcja została wydana w miniony piątek nakładem polskiego labelu House Vision, którego współwłaścicielem jest właśnie WKB.

Ciężki rok

Przy okazji wydania “Live Forever” zapytaliśmy jego twórców, jak sobie radzili w tym trudnym dla całej branży okresie. Damian podkreśla, że pomimo tego, co się działo w ostatnich miesiącach, to nie może on osobiście narzekać. Jego utwory na platformach streamingowych słuchały się nienajgorzej.

Jeśli chodzi o rok 2020 – był on dość ciężki dla artystów. Jednak mimo to moje utwory wygenerowały ponad 900 tysięcy odtworzeń i to wyłącznie na Spotify! Prawie 200 tysięcy słuchaczy odtworzyło moje utwory.

Damian Jasiński aka WKB

Inaczej jest u Patryka, który w tym roku skupił się na wyprodukowaniu wielu utworów, które dopiero ujrzą światło dzienne. W 2021 roku projekt Shyia może nas więc bardzo zaskoczyć.

Wiadomo, że rok 2020 był bardzo ciężki, jeżeli chodzi o wydawanie muzyki u mnie tak naprawdę większość utworów wyszło dopiero w grudniu. Mam wiele planów na najbliższy rok i już niedługo będziecie mogli usłyszeć dużo nowości ode mnie.

Patryk Szyjka aka Shyia

House Vision otwiera się na inne gatunki

Wytwórnia House Vision, której współwłaścicielem jest Damian, powstała w tym roku. Miała ona skupić się głównie na wydawaniu utworów w klimatach Lithuanian Bass, lecz jak nam mówi WKB, z początkiem ostatniego miesiąca 2020 roku nadeszły zmiany. Wytwórnia otwiera się na inne gatunki muzyki elektronicznej.

Od grudnia w House Vision robimy bardzo duże zmiany. Zmienia się cały nasz układ graficzny, a co najważniejsze – od teraz artyści mogą wysyłać dema utworów w dowolnym gatunku muzycznym. Stąd też pomysł na wydanie “Live Forever” w naszej wytwórni. Co najlepsze, odtworzenia na Spotify przebiły próg 10 tysięcy w jeden dzień.

Damian Jasiński aka WKB

Najnowszy utwór WKB oraz Shyia możecie przesłuchać poniżej.

SI US PLAU