Kobiety za deckami! Nasz ranking TOP 10 pań w świecie EDM

Kobiety radzą sobie coraz lepiej w branży EDM, dotychczas zdominowanej przez mężczyzn. Prezentujemy nasz ranking wartych uwagi reprezentantek płci pięknej.

sunrise

W tak piękne święto, jakim jest Dzień Kobiet nie mogliśmy pominąć tematu pań za deckami. Co prawda świat muzyki elektronicznej zdominowali mężczyźni, jednak płeć piękna ma w nim naprawdę sporą reprezentację. Kobiety coraz częściej są widywane na największych festiwalach i wydają muzykę w topowych wytwórniach. Gromadzą milionowe rzesze fanów, racząc też oko swoim pięknem. Przedstawiamy Wam nasz ranking najlepszych kobiet w świecie muzyki elektronicznej.


10. Nicole Moudaber

Jedna z najdłużej pracujących kobiet w branży muzyki elektronicznej. Urodziła się w Nigerii, ale swoje umiejętności DJskie rozwinęła na Wyspach Brytyjskich. W 2009 roku zauważył ją sam Carl Cox, gdy podpisała kontrakt z wytwórnią Intec. W swoich setach Nicole prezentuje techno, tech-house czy deep-house. Miała również przyjemność zagrać na takich festiwalach jak Tomorrowland, EDC czy Coachella.

kalendarz


9. Sophie Francis


Holenderka urodzona w 1998 roku jest jedną z najmłodszych kobiet w branży, lecz ma już za sobą występy na Ultra Music Festival w Miami i Tomorrowland. Po jej produkcje sięgają takie gwiazdy jak Martin Garrix, z którym miała przyjemność zagrać wspólnego seta. Przez pewien czas mówiło się nawet, że Sophie to damski odpowiednik młodego Holendra. Swoje produkcje wydaje w Spinnin’ Records.

ultra


8. Juicy M

Jedna z najbardziej znanych DJek w Polsce – zagrała już kilkukrotnie zarówno w klubach, jak i na festiwalach. Urodzona w Kijowie artystka znana jest głównie z videomixów, które na jej kanałach YouTube osiągają miliony wyświetleń. Juicy M w swoich produkcjach miesza różne style, bo, jak mówi, lubi eksperymentować.


7. NERVO

Najbardziej znany kobiecy duet w świecie EDM. Swoją karierę bliźniaczki z Australii rozpoczęły już w 2005 roku. Współautorki takich festiwalowych hitów jak “The Way We See The World” czy “Like Home” wystąpiły już na wszystkich najważniejszych festiwalach na świecie, w tym kilkukrotnie w Kołobrzegu na Sunrise Festival. W ubiegłym roku obydwie zostały matkami.

sunrise


6. Charlotte de Witte

Jedna z najbardziej rozchwytywanych w ostatnim czasie artystek grających techno. Swego czasu znana jako Raving George. Jej sety to porządna dawka undergroundowych dźwięków, które zachwycą najbardziej wybrednych fanów technicznych brzmień. Jako jedna z niewielu kobiet zagrała na głównej scenie Tomorrowland.


5. Krewella


Początkowo projekt Krewella tworzyły siostry Jahan i Yasmine (odpowiadały za wokal) oraz producent Kris Trindl, znany szerzej jako Rainman. Pod koniec 2014 roku doszło jednak do rozłamu, po którym w grupie zostały już tylko panie. Na swoim koncie Amerykanki mają takie hity jak “Alive” czy “Live For The Night”, które zyskały suporty topowych gwiazd EDM. Artystki nie raz wystąpiły na Tomorrowland, Ultra Music Festival czy EDC, porywając do zabawy tłumy klubowiczów.


4. Nina Kraviz

Rosyjska producentka i DJka to kolejna artystka, prezentująca undergroundowe dźwięki w klimatach techno. Początkowo Nina wolała jednak śpiewać. Dopiero po jakimś czasie zainteresowała się graniem i produkcją. Na swoim koncie ma 2 studyjne albumy. W 2015 roku założyła własną wytwórnię muzyczną. Jak sama twierdzi, jej sety są niezwykle emocjonalne i wprowadzają w euforię niejednego słuchacza.

ultra

kalendarz


3. Rezz

Tak naprawdę nazywa się Isabelle Rezazadeh. Urodziła się na Ukrainie, ale szybko przeprowadziła się do Kanady. Debiutancką EPkę wydała w 2015 roku. Rok później podpisała kontrakt z wytwórnią legendarnego Deadmau5’a, czyli Mau5trap. W 2017 roku nagrała swój debiutancki album “Mass Manipulation”. Mimo młodego wieku, Rezz staje się coraz bardziej popularna w świecie muzyki elektronicznej. Jej umiejętności docenili m.in. organizatorzy Ultra Music Festival, którzy zaprosili artystkę na główną scenę ubiegłorocznej edycji imprezy.


2. Nora En Pure

Daniela Niederer urodziła się w Republice Południowej Afryki, a dokładniej w Johannesburgu. We wczesnym wieku wyemigrowała jednak do Szwajcarii. Wychowywana w muzycznym środowisku nauczyła się grać na kilku instrumentach. Karierę DJki rozpoczęła w 2009 roku. Reprezentuje szeroko pojęty deep-house. Możecie ją kojarzyć z lekkich i klimatycznych utworów takich jak “Tears In Your Eyes” czy “Come With Me”. Występowała na największych festiwalach na świecie, z kolei w ubiegłym roku odwiedziła Sunrise Festival.

sunrise

1. Alison Wonderland

Alexandra Sholler pochodzi z Australii. Jest producentką, DJką oraz piosenkarką. W 2015 roku wydała debiutancki album pod tytułem “Run”, który wspiął się na 6. miejsce w rankingu najchętniej kupowanych krążków w Australii. Znana z takich utworów jak “Run”, “High” czy “I Want You”. W swoich setach gra przeważnie mocny trap. Jest stałą bywalczynią głównych scen największych festiwali świata.

kalendarz

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?