5 nowych klubów, które należy odwiedzić w tym roku! DJ Mag poleca warte uwagi miejsca

Rozwój technologii audiowizualnej wkracza do branży EDM! DJ Mag przy okazji rankingu najlepszych klubów na świecie, poleca nowe, warte uwagi miejsca!

sunrise

Począwszy od 2006 roku, co 12 miesięcy klubowicze z całego świata wybierają setkę najlepszych klubów na świecie. W zestawieniu można znaleźć zarówno małe, intymne, undergroundowe lokale, jak i wielkie, przypominające zadaszone festiwale, super-kluby!

Znaczne zróżnicowanie uczestników po raz kolejny dobitnie udowadnia ogromne zróżnicowanie kultury EDM i miejsc, w której ludzie bawią się do muzyki tanecznej. Nowe wydanie rankingu zawsze wiąże się z wejściem nowych lokalizacji do światowej elity! Polecamy zapoznanie się z 5 najbardziej wartymi uwagi miejscówkami, wybranymi przez samego organizatora głosowania – DJ Mag!

kalendarz

Chroma, Incheon (Korea Południowa)

kalendarz

Scena EDM w Korei Południowej stoi na niezwykle wysokim, stabilnym poziomie. Nie sposób się dziwić, dlaczego ten jeden kraj gości w swych progach takie imprezy jak Creamfields, Ultra Music Festival, World Club Dome czy Electric Daisy Carnival jednocześnie! Nie samymi festiwalami jednak Korea stoi, bowiem ichniejsze kluby to także światowa czołówka. Zlokalizowany 30 minut drogi od stolicy kraju – Seulu – Club Chroma gościł już takie marki jak Tiesto, Nervo czy Afrojack. Najnowsze technologie audio-wizualne tworzą niezapomniany, zapierający dech w piersiach spektakl w nowoczesnej otoczce architektonicznej. A to wszystko w klubie, który został otwarty dosłownie kilka miesięcy temu!

Marble Factory, Bristol (Wielka Brytania)

sunrise

Za klubem stoi ten sam zespół, który odpowiada za miejscowy legendarny undergroundowy klub Motion Bristol. Marble Factory to świeże, mieszczące 1600 osób miejsce oferujące różnorakie undergroundowe imprezy z czołowymi nazwiskami sceny techno i pochodnych! Od zeszłorocznego otwarcia plakaty promujące imprezy In:Motion sygnowali między innymi Moodymann, Groove Armada, Floating Points czy Erol Alkan. Klub mieści się w starym wiktoriańskim magazynie, gdzie po nieznacznych remontach przystosowujących budynek do standardów 21. wieku, został zachowany jego oryginalny klimat, a także elementy konstrukcji.

One Third ⅓ , Pekin (Chiny)

W ciągu ostatnich kilku lat Chiny były świadkami totalnej EDMowej rewolucji, dzięki której Państwo Środka jest jednym z najbardziej obiecujących rynków muzyki tanecznej. W ten trend wpisuje się pekiński klub One Third ⅓ . Właściciele zaadoptowali dancefloor na modłę miejscówek z Las Vegas, gdzie strefa VIP funkcjonuje w parze z parkietem przeznaczonym do tańców i swawoli. Do tej pory w klubie wystąpili tacy artyści, jak Yellow Claw, Zomboy, Steve Aoki czy Headhunterz!

kalendarz

kalendarz

Academy, Los Angeles (Stany Zjednoczone)

Reprezentanta LA śmiało można nazwać klubem przyszłości! Wbrew tradycyjnym założeniom, obieranym przy aranżacji wnętrz w takich miejscach, Academy można zaadaptować w praktycznie dowolny sposób. Mobilne sceny, konstrukcje metalowe i ekrany LED są do dyspozycji każdego organizatora wedle jego widzimisię. Za klub odpowiada to ten sam, który z sukcesami prowadzi Exchange Los Angeles. Klub posiada cztery poziomy – salę główną zaopatrzoną w nagłośnienie Funktion-One (które możecie znać z afterparty Sunrise Festival), lobby bar, VIP lounge oraz patio na zewnątrz. Już w najbliższym miesiącu Academy ugości warte uwagi gwiazdy – A-Trak, Ummet Ozcan, Snoop Dogg i Borgeous!

sunrise

Brickworks, Manchester (Wielka Brytania)

Brickworks to nowa przestrzeń eventowa w Manchesterze, zlokalizowana w piwnicach pełnych sklepień i łukowych przejść. Dominują tam undergroundowe brzmienia, i nie tylko z powodu występu Deborah De Luca na otwarciu Brickworks, ale i zespołu odpowiadającego za lokal są to ci sami ludzie, którzy kierują Joshua Brooks Club – jednym z kultowych miejscowych klubów ostatniego dwudziestolecia. Brickworks oferuje także występy teatralne czy seansy kinowe – a więc eklektyka pełną gębą!

Wszystkie przedstawione kluby prezentują niesamowitą jakość, jednocześnie wymagając niesamowitych nakładów finansowych – a, co za tym idzie, obecności w interesie odpowiednich inwestorów i sprawnego zarządzania. Tego ostatniego na pewno nie brakuje wiodącym polskim klubom działającym na rodzimej scenie EDM, więc jako redakcja Shining Beats głęboko wierzymy, że nadejdą dni, kiedy w takich zestawieniach będziemy mogli oglądać także polskie lokalizacje!

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?