Amsterdam Dance Event powraca w pełnej odsłonie! Znamy pierwsze szczegóły

Znamy pierwsze szczegóły ADE 2022. Wśród prelegentów wykładów znaleźli się między innymi Diplo. Poznaliśmy także pierwsze nocne imprezy.

re2sh

Dla fanów EDM jesień to nie tylko spadające z drzew liście, częstsze opady i chłodniejsza temperatura. Jesień to przede wszystkim Amsterdam Dance Event (ADE). Zeszłoroczna edycja była mocno ograniczona przez obowiązujące wówczas obostrzenia. W ostatnim czasie jednak wiele z nich zniesiono, dzięki czemu w dniach 19-23 października entuzjaści elektroniki będą mogli w pełni cieszyć się holenderską serią wydarzeń.

Trochę merytoryki

Amsterdam Dance Event kojarzy się przede wszystkim z dużymi (i małymi też) imprezami z udziałem gwiazd EDMu. Jednakże równie istotnym (jeśłi nie bardziej) czynnikiem świadczącym o tym, czym jest to wydarzenie, są różnego rodzaju panele i wykłady pod samą marką ADE. Po pandemii ta część programu w końcu powraca – posiadacze przepustki ADE Pro będą mieli możliwość wysłuchania wykładów, udzielonych przez topowe postaci światowej sceny muzycznej. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Diplo oraz Sunnery James i Ryan Marciano. Holenderski duet będzie opowiadał chociażbyo swoim nadchodzącym albumie.


Zobacz także: Nasza relacja z Amsterdam Dance Event 2019


Nie mniej ciekawym gościem będzie z pewnością Youssou N’Dour – senegalski kompozytor i wokalista, który według krytyków w swoim pięciooktawowym głosie “zawiera historię Afryki”. Od 2012 roku pełni on funkcję ministra kultury i turystyki Senegalu. Jest także ambasadorem dobrej woli UNICEF. Przydatne artystom informacje z pewnością przekażą też amerykańska kompozytorka muzyki new-age i avant-garde Suzanne Ciani, prezes zarządu firmy IMAPALA Helen Smith oraz przedsiębiorca Ben Turner.

Powrót nocnego życia

Ostatnia edycja odbyła się w bardzo okrojonej formie. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, które nie pozwalały na działanie klubów i restauracji po północy, uczestnicy ADE 2021 musieli obejść się bez jesiennych imprez. W tym roku zniesiono dużą część restrykcji, dzięki czemu nocne życie może powrócić do Amsterdamu. W harmonogramie ADE widnieje impreza labelu Monstercat, a także występy takich artystów, jak Oliver Heldens, Ben Böhmer oraz Alan Walker, który odwiedzi Holandię w ramach swojej nowej trasy. Warto przypomnieć, że dwóch ostatnich panów zawita także w niedługim czasie do kraju nad Wisłą. Norweg na króko przed ADE zagra w Krakowie, a Niemiec pod koniec lipca wystąpi na Audioriver.

Zapowiedziana została także pierwsza po pandemii edycja Amsterdam Music Festival. Impreza z udziałem topowych gwiazd EDMu, podczas której najpewniej poznamy zwycięzcę rankingu DJ Mag Top 100 DJs 2022, będzie mieć miejsce 22 października na Johan Cruijff ArenA. Już teraz poznaliśmy pierwsze nazwiska z lineup’u imprezy – a są to Afrojack, Armin van Buuren, David Guetta oraz Tiësto.

To nie koniec

Oczywiście to dopiero początek ogłoszeń, dlatego zachęcamy do obserwowania oficjalnego kalendarza ADE. Przepustkę ADE Pro można nabyć pod tym linkiem. Dokument ważny jest przez 5 dni i m.in. daje możliwość wstępu do wszystkich oficjalnych centrów biznesowych ADE oraz na wszystkie imprezy festiwalu. Na chwilę obecną cena wejściówki kształtuje się na poziomie 500 euro.

re2sh

Total
25
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?