Oto nominacje do Billboard Music Awards 2021. Lady Gaga znów przejmuje taneczne kategorie!

Już wkrótce poznamy laureatów Billboard Music Awards 2021. Szanse na statuetki w elektronicznych kategoriach ma… Lady Gaga.

sb

Pozycja marki tygodnika muzycznego Billboard i renoma ich listy przebojów jest szeroko znana w środowisku. Przez nich organizowana jest także jedna z najważniejszych nagród przyznawanych w USA. Billboard Music Awards odbywa się już od ponad 30 lat i właśnie poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji. Wśród EDMowych kategorii triumfuje Lady Gaga. Kto jeszcze konkuruje z amerykańską gwiazdą?

Godni konkurenci

Billboard Music Awards, spośród ponad 50 nagród, wyszczególnia trzy kategorie związane z muzyką elektroniczną i dance. Alias Stefani znajdziemy w każdej z nich, a do “Top Dance/Electronic Song” nominowano aż dwa jej utwory. To nie pierwszy raz, gdy Billboard docenił artystkę w takich kategoriach. Jej album “Chromatica” długo zasiadał na czele prowadzonego przez nich rankingu, o czym pisaliśmy na naszych łamach. Prócz Lady Gagi w każdej z nich znajdziemy grono artystów ściśle związanych ze sceną EDM. Wśród konkurentów znajdują się między innymi DJ Snake, Kygo, Marshmello, The Chainsmokers oraz Imanbek. Pełną listę finalistów znajdziecie poniżej.

Billboard Music Awards 2021 – kategorie dance/electronic

Top Dance/Electronic Album
DJ Snake, Carte Blanche
Gryffin, Gravity
Kygo, Golden Hour
Lady Gaga, Chromatica
Kylie Minogue, Disco

Top Dance/Electronic Artist
The Chainsmokers
Kygo
Lady Gaga
Marshmello
Surf Mesa

Top Dance/Electronic Song
Lady Gaga, “Stupid Love”
Lady Gaga & Ariana Grande, “Rain on Me”
SAINt JHN, “Roses (Imanbek Remix)”
Surf Mesa ft. Emilee, “ily (i love you baby)”
Topic & A7S, “Breaking Me”

Wygranych poszczególnych kategorii poznamy 23 maja. To właśnie wtedy, w Los Angeles, odbędzie się gala podczas której zwycięzcom zostaną wręczone statuetki.

Dlaczego Gaga?

Materiał z zeszłorocznego krążka “Chromatica” od Lady Gagi nie bez powodu został przypisany do takich, a nie innych kategorii. Nad jego produkcją czuwały czołowe nazwy EDM – wśród nich Tchami, Axwell, Skrillex, Madeon, Burns, Bloodpop i Klahr. Klimat albumu lawiruje między wieloma gatunkami elektroniki, a na nim nie brakuje charakterystycznych dźwięków od wcześniej wymienionych artystów. Jednak jury wielu nagród do tego typu kategorii nominuje samą Gagę . Stefani nawet zdobyła już jedną nagrodę w kategorii “Najlepszy artysta EDM” podczas American Music Awards, o czym pisaliśmy już wcześniej. Przez to amerykańska piosenkarka ląduje wśród nazw, które na co dzień grają na największych światowych elektronicznych festiwalach. To właśnie ten fakt może wywoływać kontrowersje.

W innych kategoriach też jest ciekawie

Billboard Music Awards nie specjalizuje się w elektronicznych nagrodach. Oprócz trzech poświęconych tym klimatom do rozdania jest prawie 50 innych statuetek. Najwięcej – bo aż 16 nominacji – zdobył The Weeknd. Abel podbił serca wielu ostatnio wydanym materiałem, a na dźwięki “Blinding Lights” nietrudno było trafić w 2020 roku w rozgłośniach radiowych.

Aż 11 razy na liście finalistów znajduje się DaBaby, w tym po dwa razy w kategoriach “Top streaming songs” i “Top collaboration”. W nominacjach nie brakuje też takich artystów jak Dua Lipa, Miley Cyrus, Doja Cat, Cardi B, Justin Bieber, Harry Styles, Twenty One Pilots, AC/DC, Bruce Springsteen Drake, Future czy Kanye West. Nie zabrakło również reprezentacji k-popu – na czele z BTS, BLACKPINK, SEVENTEEN oraz SB19.

sb

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?