Nadchodzi biografia Daft Punk. Na “After Daft” będzie trzeba jednak poczekać

W 2023 ukaże się biografia kultowego francuskiego duetu Daft Punk. Książka będzie nosić nazwę “After Daft”.

sunrise

Mało który projekt na scenie muzyki elektronicznej zyskał taki rozgłos i wpływ na świat, jak Daft Punk. Wielu artystów do dnia dzisiejszego wymienia francuski duet jako jedną z inspiracji do działania w branży. Informacja o rozpadzie zespołu, o której informowaliśmy tutaj, złamała serca fanów ich twórczości. Na fali rozgłosu powstały takie inicjatywy jak koncert z orkiestralnymi wersjami hitów Daft Punk czy… próba przywrócenia działalności duetu. Do tego dochodzi biografia francuskiego zespołu, która wyjdzie w 2023 roku.

Kilka słów o kultowym duecie

Duet ukrywający swój wizerunek za charakterystycznymi hełmami ogłosił wydanie biografii, która zostanie opublikowana pod tytułem “After Daft“. Odpowiedzialny za nią będzie Gabriel Szatan, który współpracował z takimi markami jak Resident Advisor, Red Bull Music Academy, The Guardian, Boiler Room i Crack Magazine, a na łamach The Pitchfork działał jako recenzent. Biografia Daft Punk wyjdzie w 2023 nakładem Press/Hachette UK. Będzie to pierwsze wydawnictwo, w którym zostaną ujawnione kulisy dwudziestoośmioletniego działania kultowej francuskiej formacji. “After Daft” skupi się na najważniejszych punktach kariery duetu. Nie zabraknie też analizy fenomenu kulturowego i wpływu działalności wspólnego projektu Guy-Manuela i Thomasa.

kalendarz

Daft Punk zajmuje miejsce w panteonie popu wraz z takimi nazwami jak Prince, Talking Heads, Kate Bush, Stevie Wonder, Kraftwerk, Missy Elliot, David Bowie czy z każdym innym wizjonerem, o którym chciałbyś wspomnieć. Poza tworzeniem radosnych nagrań, jest tu niezliczona ilość frapujących pobocznych opowieści, które wpływały i wypływały w czasie ich kariery. Alive 2006-08 było tak ważne dla muzyki jak dla rock’n’rollu występ The Beatles w 1964 roku w programie The Ed Sullivan Show – w następstwie czego zmienił się sposób w jaki odbieramy koncerty? I jak Daft Punk zachowało anonimowość w czasach, kiedy internet wymazał prywatność każdej innej osobie? Jestem podekscytowany tym, że będę mógł wam to wszystko przybliżyć – również przytaczając to, jak przez 28 lat wraz z nimi muzyka stała się lepsza.

Gabriel Szatan

kalendarz

ultra

Total
5
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?