Coachella 2020 odwołana z powodu koronawirusa!

Jak donosi coraz więcej źródeł, tegoroczna edycja festiwalu Coachella zostaje anulowana. Planowane jest przełożenie imprezy na październik.

kalendarz

Nikt nie powinien chyba być zdziwiony tym, jaki wpływ na przemysł eventowy ma szalejący na całym świecie koronawirus. Dziś przed południem przykładowo premier Mateusz Morawiecki zakazał do odwołania organizacji imprez masowych. O tym, czym według polskiego ustawodawstwa jest impreza masowa, możecie poczytać tutaj, a tymczasem przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrożony jest kolejny duży festiwal.

Coachella Festival odbędzie się na jesieni?

Chodzi tutaj o Coachella Festival, event planowany w tym roku na dni 10-12 i 17-19 kwietnia. Co roku w wydarzeniu uczestniczy około 250 tysięcy osób. Organizacja tak obłożonej imprezy w niezmienionej formie oznaczałaby spore zagrożenie epidemiologiczne.

kalendarz

Coraz więcej źródeł donosi o anulowaniu imprezy. Jak donosi Billboard, organizatorzy mieliby też pertraktować z władzami lokalnymi na temat przeniesienia eventu na październik.

kalendarz

Urzędnicy wraz z promotorem pracują nad planem przeniesienia Coachella Festival, który odbywa się w Indio w Kalifornii, na dwa weekendy 9 i 16 października, aby uchronić wydarzenie przed odwołaniem z powodu obaw związanych z epidemią koronawirusa.

Lineup pozostaje bez zmian

Z kolei jak donosi Yashar Ali, dziennikarz New York Magazine, według przecieków temat jest już dopięty, a w nowym terminie zagrają wszyscy uwzględnieni w lineup’ie artyści. Pełny skład lineupu znajdziecie pod tym linkiem.

Przeciek: Źródło zaznajomione z organizatorami poinformowało mnie, że festiwal Coachella zostanie przełożony na weekendy w dniach 9 i 16 października, z powodu obaw związanych z koronawirusem. Obecnie potwierdzony jest ten sam line-up.

Yashar Ali
https://twitter.com/yashar/status/1237186326891360256

Z powodu koronawirusa odwołano już tenisowe zawody BNP Paribas Open, odbywające się w Indian Wells (czyli kilkanaście minut drogi od doliny Coachella).

sunrise

Coachella będzie więc kolejnym festiwalem odwołanym lub zrealizowanym niezgodnie z początkowym planem z powodu rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Wcześniej informowaliśmy między innymi o anulowaniu mających się odbyć w przyszłym tygodniu Ultra Music Festival oraz Tomorrowland Winter.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?