Duck Sauce powracają po długiej przerwie! Twórcy “Barbra Streisand” zagrają na festiwalu Coachella

Amerykańsko-kanadyjski duet powraca. Dzień po ciekawym teaserze na Twitterze, został ogłoszony pierwszy po przerwie występ Duck Sauce.

sunrise

Ten motyw zna praktycznie każdy. “Barbra Streisand” w 2010 roku zawładnęło światowymi klubami i stacjami radiowymi. Wyprodukował go projekt Duck Sauce, za którym stoją dwie legendy muzyki house – Armand van Helden i A-Trak. W 2013 roku światło dzienne ujrzał z kolei debiutancki album pod tym aliasem. “Quack” zawierało między innymi “NRG”, które w remiksie stało się jednym z większych hitów sezonu 2014. Jednak wydanie tego krążka było ostatnią muzyczną aktywnością tej formacji. Panowie postanowili bowiem działać na własną rękę.

Duck Sauce powracają

Dla tych, którym naprawdę brakowało skocznych i wesołych house’owych brzmień z ręki tego duetu mamy dobrą wiadomość – Duck Sauce powraca! W czwartek na Twitterze A-Trak’a pojawił się krótki materiał filmowy, przedstawiający dwie latające kaczki. W opisie mogliśmy znaleźć dopisek “2020.” – oprócz tego artysta umieścił emoji kaczki oraz otagował współtwórcę tego szalonego projektu. Dla osób potrafiących łączyć kropki był to jasny znak, że znany sprzed niemal dekady duet powraca.

kalendarz

https://twitter.com/atrak/status/1212536022413848576

Duet zagra na Coachelli

Na konkrety nie musieliśmy długo czekać – dziś w nocy został ogłoszony bowiem (prawie) pełny lineup tegorocznej edycji festiwalu Coachella. Zajmująca swoje miejsce w naszym zestawieniu amerykańskich eventów wartych uwagi impreza odbędzie się w drugi i trzeci weekend kwietnia i – jak zwykle – może się poszczycić topowym lineupem.

kalendarz

Headlinerami są odpowiednio:
– Rage Against The Machine (piątek)
– Travis Scott (sobota)
– Frank Ocean (niedziela)

A co z muzyką elektroniczną? Tej też nie będzie brakować – oprócz Duck Sauce, na kalifornijskim festiwalu zagrają między innymi Calvin Harris, Madeon, Tchami, Malaa, Peggy Gou, Flume, Disclosure, Fatboy Slim, SLANDER czy Dom Dolla. To jednak nie jest koniec EDMowych ogłoszeń – w późniejszym terminie organizatorzy ogłoszą lineupy scen Do Lab oraz Heineken House. Szczególnie ta druga powinna skupiać naszą uwagę – wszak to właśnie tam, jako pierwszy Polak w historii festiwalu, wystąpił Dawid Kabaciński aka Sikdope.

sunrise

Pełny lineup znajdziecie poniżej.

https://twitter.com/coachella/status/1212933086704308226

Wracając jeszcze na chwilę do kwestii duetu Duck Sauce. Panowie podczas swojej krótkiej działalności zdążyli przyzwyczaić nas do pokręconych, house’owych produkcji. Mamy nadzieję, że A-Trak i Armand van Helden nie wyzbyli się drygu do tworzenia takiej muzyki. O tym jednak będziemy mogli się przekonać w swoim czasie.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?