FEST Festival 2022 z mocnym EDMowym składem. The Chainsmokers, Charlotte de Witte i nie tylko!

Trzecia faza lineup’u FEST Festival 2022 z pewnością zadowoli fahnów EDMu. W składzie zameldowali się między innymi The Chainsmokers.

PDC

Ubiegłoroczna edycja FEST Festival była jednym z niewielu tak dużych wydarzeń w naszej części Europy. W dniach 11-14 sierpnia w Parku Śląskim gościło kilkadziesiąt tysięcy osób, które mogły zobaczyć występy ponad 200 artystów z różnych gatunków. Swój niewątpliwy udział w tym wszystkim miała taneczna elektronika. Na głównej scenie wystąpili wszak Alan Walker, Paul Kalkbrenner i Kygo, zaś na innych scenach zobaczyliśmy kilkadziesiąt innych nazwisk z różnych gatunków. Nie inaczej będzie i w tym roku.


Zobacz także: FEST Festival 2021 – relacja Shining Beats

emuze.me


Dotychczasowe dwie tury ogłoszeń były raczej skromne pod względem EDMu – ale trzecia faza lineup’u powinna zadowolić wielu fanów tego typu muzyki. Przez cały dzień poznaliśmy wszak kilkanaście nazwisk, które zasiliły skład artystów – oczywiście znalazły się wśród nich duże taneczne nazwy.

Duże elektroniczne nazwiska

Dzień pełen ogłoszeń otworzył duet The Chainsmokers, który w ostatnich dniach wydał kolejny singiel zapowiadający studyjny album.

PDC

Następnie znalazło się coś dla fanów house’owego brzmienia – bowiem w lineup’ie zameldowała się formacja RÜFÜS DU SOL.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „RÜFUS DU SOL FEST festival FESTFESTIVAL.PL 10-13.08.2022 Park Śląski.Chorzów”

Organizatorzy festiwalu potwierdzili także, że właśnie w Parku Śląskim swój polski debiut zaliczy FISHER. Będzie to zresztą debiut opóźniony, ponieważ osoba odpowiedzialna za wyprodukowanie, która podpisała się pod hitem “Losing It” miał wystąpić na FEST Festivalu już w ubiegłym roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

W Parku Śląskim wystąpi także Imanbek. O jego secie dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu – kazachski producent opublikował bowiem na początku kwietnia szczegóły swojej trasy, na której widniał między innymi Chorzów.

Swoistą wisienką na torcie dzisiejszych ogłoszeń okazała się natomiast Charlotte de Witte. Organizatorzy FEST Festivalu z Belgijką znają się już dobrze – niejednokrotnie bookowali ją bowiem w klubie Smolna.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „CHARLOTTE DE WITTE 10-13.08.2022 Park Śląski.Chorzów FEST festival FESTFESTIVAL.PL”

Nie tylko elektronika

Oprócz tanecznych atrakcji, dziś poznaliśmy także dobre informacje dla fanów innych brzmień. Na FEST Festival 2022 zameldują się bowiem jeszcze Nothing But Thieves (którzy mieli wystąpić w ubiegłym roku, jednakże ich występ nie doszedł do skutku)…

emuze.me

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst „NOTHING BUT THIEVES FEST 10-13.08.2022 Park Śląski.Chorzów Chorzów festival FESTFESTIVAL.PL”

James Arthur

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „MV JAMES ARTHUR 10-13.08.2022 Park ŚlÄski. Chorzów FEST festival FESTFESTIVAL.PL”

SYML

PDC

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „SYML FEST 10-13.08.2022 Park Śląski. Chorzów festival FESTFESTIVAL.PL”

Bitamina

Ashnikko

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „10-13.08.2022 2022 Park ki.Chorzów ASHNIKKO FEST festival FESTFESTIVAL.PL”

…oraz Kizo, który na ten rok przygotował zupełnie nowy studyjny album.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i tekst „스 9 KIZO FEST 10-13.08.2022 Park Śląski.Chorzów ŚlÄski. festival FESTFESTIVAL.PL”

FEST Festival 2022 już za nieco ponad 100 dni

Przypomnijmy – FEST Festival 2022 odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Dotychczas – oprócz dziś ogłoszonych artystów – w składzie znaleźli się między innymi Stromae, Yung Lean, OIO, Young Leosia, Sokół oraz Duke Dumont. Bilety na festiwal znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

Total
54
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?