FEST Festival 2023 sypie nowymi ogłoszeniami jak z rękawa. Kto dołącza do lineup’u?

Trzecia tura (nie licząc Kręgów Tanecznych) ogłoszeń artystów FEST Festival 2023 obfituje w pop, rap, alternatywę i ambitną elektronikę.

emuze.me

Wakacyjne imprezowanie w Parku Śląskim zbliża się wielkimi krokami. FEST Festival od kilku lat przyciąga publikę różnorodnym lineupem. Prócz głośnych nazwisk muzyki popularnej, wypełnia on elektroniczną niszę – czy to poprzez scenę Arena, czy też dzięki Kręgom Tanecznym.

emuze.me

W sierpniu do Chorzowa przybędzie wielu festiwalowiczów. Jednak na jakich artystów może liczyć polska publika? Flagowe wydarzenie Follow The Step serwuje regularnie dodaje nowe nazwiska do lineupu. Dziś poznaliśmy kolejnych artystów, których usłyszymy na sierpniowej imprezie.

Z elektroniczną nutką

Sofi Tukker jako pierwsi zasilili dzisiejsze ogłoszenia FESTa. Duet jest regularnym gościem największych festiwali elektronicznych, w tym między innymi imprez marki Ultra. Twórcy wielu hitów w klimatach house to ulubieńcy polskiej publiki. Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern wracają do Polski po wyprzedanym koncercie w warszawskiej Progresji. Charakterystyczne brzmienia formacji wybrzmią już 10 sierpnia na terenie Parku Śląskiego. To wszystko w towarzystwie grupy tanecznej Bob’s Dance Shop.

Wisienką na torcie dzisiejszych ogłoszeń jest Bonobo. Angielski producent od lat czaruje publikę klimatyczną elektroniką. Ikoniczny projekt sceny tanecznej niedawno można było zobaczyć w Polsce na trzech koncertach. Teraz Simon Green na FEST Festivalu pojawi się w ramach promocji albumu „Fragments” 11 sierpnia. Tego dnia zaserwuje nam emocjonalną podróż muzyczną.

emuze.me

Zagraniczne i alternatywnie – to właśnie Crystal Fighters. Co prawda ich nazwa idealnie pasuje do opisu tego, co się dzieje na Kręgach Tanecznych czy na Smolnej, to ich twórczość zdecydowanie odbiega od tych klimatów. Brytyjsko-hiszpański projekt co prawda inspiruje się muzyką taneczną, ale również zagląda ku tradycyjnym brzmieniom Basków, wykorzystując do tego gitary i syntezatory. Ich popis usłyszymy na Feście już 12 sierpnia. Podczas występu nie powinno również zabraknąć hitu, który stworzyli wspólnie z Feed Me (który jako SPOR wystąpi już w piątek w Pradze Centrum).

Rap nadal w cenie

Rap w cenie, dlatego takich ogłoszeń dziś również nie zabrakło, na czele z zagranicznymi reprezentantami sceny. Tym razem są to Bladee i Aitch. Pierwszy z mocno współpracuje ze Skrillexem, co można również zauważyć w tracklistach ostatnio wypuszczonych albumów producenta. Jednak to tylko jeden z punktów jego barwnej kariery. Benjamin jest współzałożycielem Drain Gangu. W swojej twórczości łączy cloud rap i hyperpop.

Za to Harrison James Armstrong, bo tak nazywa się Aitch, w rekordowym tempie przedostał się na szczyty list przebojów. Na swoim koncie ma współprace z takimi nazwiskami jak Ed Sheeran, Fred Again.., Stormzy czy Anne-Marie, jednak również jego solowe kawałki wykręcają wysokie pozycje. Wszystkie hity Brytyjczyka usłyszymy już niedługo na FEST Festivalu.

Przede wszystkim różnorodnie

Folk na festiwalu? To nie pierwszy raz, kiedy śląska impreza serwuje takie klimaty. Występ brytyjskiego songwritera znanego jako Charlie Cunningham będzie dawką melancholijnych brzmień. Jego twórczość jest idealną propozycją dla fanów Jamesa Blake’a. Z nowościami od artysty, który będzie promował nachodzący album “Frame”, będziemy mogli zapoznać się już 10 sierpnia na terenie Parku Śląskiego.

emuze.me

Kolejną muzyczną propozycją dla fanów indie folku będzie występ Roo Panesa. Głęboki wokal i gitara akustyczna to znaki rozpoznawalne tego artysty. W jego aranżacjach nie brakuje angażu zespołu muzyków smyczkowych, co nadaje dodatkowego klimatu jego twórczości. To już 11 sierpnia na FEST Festivalu w Chorzowie.

Polskie wsparcie

Wywodzący się z projektu Bitamina Vito Bambino przeszedł na solową drogę, która nagradza go wieloma sukcesami. To wszystko dzięki umiejętności łączenia indie popowych klimatów z soulowymi brzmieniami. Artysta w tym roku wydaje drugi solowy krążek, który również będzie promował w formie występu podczas FESTa.

Na swoim koncie ma współprace między innymi ze Szczylem, Catch-Upem czy Gedzem. Frank Leen kojarzony jest ze środowiskiem polskiego hip-hopu, jednak jego twórczość nie zamyka się jedynie na tym gatunku. Wpływy tych klimatów regularnie łączy z alternatywnym R&B.

Obu panów usłyszymy 10 sierpnia w Parku Śląskim.

Bilety

Karnet na FEST Festival 2023 obecnie dostępny jest w cenie 699 zł. Jeśli chcemy również spędzić cały festiwal na terenie Parku Śląskiego, warto zaopatrzeć się w opcję z polem namiotowym. Za tą atrakcję należy dopłacić 150 zł. Dla osób, które chcą tylko skorzystać z imprezy w piątek i sobotę, przewidziany jest karnet weekendowy. Jego koszt to 499 zł, a z campingiem – 599 zł. Wejściówka jednodniowa to wydatek od 339 zł. Wszystkie opcje dostępne są na stronie organizatora oraz na platformie Going.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?