fred-again-romy

Fred again.. nie każe długo czekać na nowości. Tym razem… idzie w trance

Zaledwie dwa tygodnie po wydaniu trzeciego albumu, Fred Again.. prezentuje nowy singiel będący kolaboracją z Romy.

emuze.me

Śmiało można powiedzieć, że jednym z głównych bohaterów minionego roku jest brytyjski artysta Fred Again.. Od zachwycających setów, po udane single składające się na EPkę oraz trzeci album “Actual Life Pt. 3” – słowem, jest wiele powodów, by go lubić. Głośno o Brytyjczyku jest także za sprawą udanych akcji z fanami. Producent jednak ani myśli się nie zatrzymywać. Zaledwie 2 tygodnie po wydaniu albumu prezentuje kolejny singiel, w którym to zaskakuje innym brzmieniem.

Throwback do Trance’u lat zerowych

Fred Again.. dotychczas znany był głównie z brzmień UK Garage czy House. Często jednak wplatał w nie bardziej melodyczne, emocjonalne elementy, które mogły nieco wskazywać na trance’owe inspiracje. Wątpliwości nie ma w przypadku nowego singla zatytułowanego “Strong”. Kolaboracja z Romy (liderką grupy The XX) to trance pełną gębą, brzmiący niczym numer z pierwszej dekady XXI wieku. Wyraźnie nawiązuje do królujących wtedy styli vocal i progressive trance. Utworowi nie brakuje emocji, a o jego genezie wypowiedziała się wokalistka.

emuze.me

Pisząc tekst utworu, myślałam o moim kuzynie Luisie, oboje mamy wspólne doświadczenie utraty naszych mam, gdy byliśmy młodzi. Rozpoznaję w nim tę samą cechę, którą mam, czyli powstrzymywanie emocji i przybieranie odważnej miny. Piosenka była sposobem na połączenie się z tymi uczuciami, zaoferowanie wsparcia i ostatecznie znalezienie poczucia wyzwolenia w muzycznej euforii. Luis jest ze mną na okładce singla i w teledysku, co było naprawdę wyjątkowe.

Moja przyjaźń z Fredem wiele dla mnie znaczy, nasza bliskość pomaga mi czuć się bezpiecznie będąc szczerym i wrażliwym lirycznie, oraz zdecydowanie łączy nas miłość do pisania piosenek i emocji w muzyce tanecznej. To niesamowite i inspirujące widzieć i słyszeć, co Fred robi w swojej solowej pracy i jestem bardzo podekscytowana, że możemy wspólnie wydać tę piosenkę”.

Romy

To z pewnością nie koniec muzycznych atrakcji ze strony Freda w najbliższym czasie. Mamy nadzieję (a w zasadzie to jesteśmy niemal pewni), że jedną z nich będzie wyczekiwany przez wielu koncert w Polsce.

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?