kontakt

Andrzeja Gromalę aka Gromee swobodnie w ostatnich miesiącach można nazwać czołowym łącznikiem między światem klubowym a innymi gatunkami. Dobitnym przykładem tego jest chociażby utwór “Górą Ty“, w którym występują Golec uOrkiestra i Bedoes, a który to stał się jednym z większych hitów w polskich rozgłośniach radiowych. Teraz jednak dostajemy coś, czego w sumie po występie krakowianina na Sunrise Festival 2019 mogliśmy się spodziewać.

Producent wydaje bowiem wspólny utwór z… Edytą Górniak! “Król” miał już swoją telewizyjną premierę podczas środowego koncertu w ramach Sopot Top Of The Top Festival 2019. Andrzej i Edyta zaprezentowali nowe wersje tanecznych klasyków oraz swój nowy singiel, utrzymany w spowolnionym, future house‘owym stylu z lekkimi synthwave‘owymi nawiązaniami.

Po występie w internecie zrobiło się gorąco – słuchacze w komentarzach zaczęli zarzucać artystom nadmierną inspirację utworami “Lovi” Sergeya Lazareva oraz “Survive”, za którym stoją Don Diablo, Gucci Mane i Emeli Sande. Po przesłuchaniu wszystkich trzech utworów można odnieść wrażenie, że istnieją pewne podobieństwa – jednak w dzisiejszych czasach o uniknięcie takowych naprawdę ciężko (szczególnie w świecie EDM), a i w tym wypadku nie są one bardzo rażące i – co najważniejsze – nie stanowią kopii 1:1. Jest to więc zupełnie inny case od tego, którego bohaterami w ostatnich miesiącach byli Seth Hills i Guy Arthur.

Abstrahując od tego – otrzymaliśmy naprawdę przyjemny, letni utwór, który z pewnością dobrze sprawdzi się w rozgłośniach radiowych. Już teraz możecie sprawdzić, jak jedna z najbardziej uznanych polskich wokalistek poradziła sobie na EDMowym bicie – odnośnik do odsłuchu wersji studyjnej znajdziecie poniżej.

foto: Gromysz

kontakt