Seth Hills plagiatuje Guy Arthur’a? Sprawdzamy, jak bardzo “Infinite” jest podobne do “White Lies”!

Już 17 maja ukaże się najnowszy utwór Seth Hills “Infinite”. Jego drop brzmi zaksakująco podobnie do jednego z remixów Guy Arthura…

sunrise

Świat EDM ostatnio huczy od przypadków jeśli nie plagiatów, to przynajmniej mocnych inspiracji melodiami czy też całymi utworami. Niedawno na Shining Beats mogliście przeczytać o “Happier” autorstwa Marshmello i Bastille, którego fragment okazał się być niemal identyczną kopią melodii z remixu Arty’ego do hitu “I Lived” One Republic. Jeszcze inny przykład z ostatnich dni to najpopularniejszy track w sklepie Beatport stworzony przez jednego z uczestników reality show “Geordie Shore” (tak, także dla nas to połączenie brzmi abstrakcyjnie), który okazał się być kopią kultowego już “Meet Her At The Love Parade”, za które odpowiada Da Hool, a to nie koniec – w najnowszą sytuację jest zamieszany dobrze wszystkim znany, polski producent Guy Arthur.

Ponad rok temu ukazał się jego oficjalny remix do utworu duetu The Him pod tytułem “White Lies“. Był to pierwszy track Artura wydany po rebrandingu i porzuceniu aliasu ak9, pod którym Artur Kurzyński działał przez kilka lat. Bass house’owy kawałek spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród fanów ostrych dźwięków.

kalendarz

Jakież było nasze zdziwienie, gdy usłyszeliśmy w najnowszym odcinku Hardwell On Air utwór “Infinite“, za który odpowiedzialny jest Seth Hills – drop posiada melodię i dźwięki bardzo podobne do tych, które możemy znaleźć w remiksie Polaka.

ultra

https://youtu.be/86BB_dh9MRA

Podobieństwo jest naprawdę uderzające, jednak pozostaje zadać sobie pytanie, czy rzekome zapożyczenie było zamierzonym i wyrachowanym czynem?

Argumentem przeciw tej tezie jest widniejący od miesiąca na YouTube’owym kanale STMPD RCRDS (a więc labelu, który już w piątek wyda ten utwór) masterclass młodego Holendra, podczas którego możemy zobaczyć proces tworzenia “Infinite” praktycznie od zera.

sunrise

Warto także pamiętać, że tworzenie podobnych melodii może odbywać się nieświadomie i niezależnie od utworu Łodzianina – w myśl przysłowia “Tęgie umysły myślą podobnie“.

Na tą chwilę żadna ze stron nie skomentowała zaistniałej sytuacji. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce będziemy wiedzieli na ten temat więcej. “Infinite” stworzone przez producenta pochodzącego z Amsterdamu zostanie wydane nakładem STMPD RCRDS już 17 maja.

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
17
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?