Headhunterz rezygnuje z DJ Mag Top 100 DJs. “Odczuwam potrzebę zrzucenia tego ciężaru z moich ramion”

Holenderska legenda muzyki hardstyle kilka dni po ogłoszeniu wyników DJ Mag Top 100 DJs ogłasza, że nie będzie brać udziału w kolejnych edycjach.

sunrise

Pojawienie się w DJ Mag Top 100 DJs jest sporym sukcesem dla wielu EDMowych artystów. DJe i producenci często wydają dużą sumę pieniędzy na kampanie reklamowe w celu zachęcenia fanów do głosowania (w tym wypadku brylują tegoroczni zwycięzcy – Dimitri Vegas & Like Mike). Właśnie przez takie działania głosowanie często jest postrzegane jako kontrowersyjne i bardziej przypomina konkurs popularności, a nawet konkurs na lepszy sztab PRowców niż listę najlepszych twórców.

Wyniki tegorocznego rankingu są nam znane już od kilku dni. Decyzją głosów 1,3 miliona osób, w zestawieniu możemy znaleźć kilka mocnych nazwisk z gatunków Hardstyle i Hardcore. Headhunterz widnieje w topce już po raz dziewiąty, z czego siódmy raz jako najlepszy hardowy artysta. 29. pozycja to naprawdę godny wynik, ale Willem najpewniej nie jest fanem takich zabaw, bowiem kilka dni po ujawnieniu rezultatów postanowił zrezygnować z udziału w plebiscycie.

kalendarz

Headhunterz nie chce uczestniczyć w rankingu

Kilkuminutowy vlog opublikowany w social mediach miał bardzo mocny tytuł – “Rezygnuję z konkursu DJ Mag Top 100 DJs“. Przez tak odważną deklarację można rozumieć zaniechanie w kolejnych edycjach realizowania kampanii wyborczej. Innymi słowy, Heady nie będzie już prosić o głosy swoich fanów.

ultra

Wydaje mi się, że jest to właściwa decyzja. Również z tego powodu, że wszyscy zbudowaliśmy tę scenę od podstaw, za co wszyscy zasługują na to samo uznanie.

Headhunterz

Najwyżej uplasowany artysta z dziedziny hard dance walkę o jak najwyższą pozycję postrzega jako swego rodzaju brzemię, którego chce się pozbyć – o czym mówi w filmie.

Osobiście odczuwam potrzebę zrzucenia tego ciężaru z moich ramion. Utrzymanie tej pozycji jako najlepszego hard DJ’a na liście po prostu nie daje mi frajdy. Chcę móc bardziej skupić się na sobie i nie mieć wrażenia, że biorę udział w zawodach.

Headhunterz

W tym miejscu wielu zapewne zada pytanie, dlaczego Heady tak długo brał udział w tej zabawie? Odpowiedź jest rozbrajająco szczera – wysokie wyniki opłacają się i mają wpływ na rozwój kariery.

sunrise

Ta lista może mieć duży wpływ na karierę artysty. To dlatego przez wiele lat brałem w tym udział.

Headhunterz

Jaka jest zaleta DJ Mag Top 100 DJs jako rankingu popularności?

Willem, mimo swojej decycji, potrafił znaleźć pozytywy tego, że DJ Mag Top 100 DJs to konkurs popularności. Według niego, wysokie wyniki artystów grających hardstyle i cięższe gatunki oznacza duże zaangażowanie fanbase’u.

Wiele osób postrzega DJ Mag jako konkurs popularności i to zdecydowanie mówi coś o naszej scenie. Fajnie, że artyści hardstyle mogą znaleźć się na tej liście, zawierającej tak wielu artystów EDM z głównego nurtu, mających znacznie większy zasięg. A to wiele mówi o zaangażowaniu fanów muzyki hardstyle.

Headhunterz

Artysta tłumaczy, że nie ma już konkretnych celów, takich jak granie na mainstage Tomorrowland, ponieważ udało mu się już zagrać na imprezach o których już marzył – Defqon.1 i Qlimax (na którym zagra także w tym roku). Obecnie jego cele są znacznie skromniejsze i bardziej osobiste.

Moim celem jest rozwijanie umiejętności i bycie jeszcze lepszym producentem niż teraz. Chcę też skupić się na rozwijaniu własnej wytwórni i pomaganiu innym artystom, a czerpię z tego dużą satysfakcję.
Jestem bardzo wdzięczny za to, co mam – dostałem tę nagrodę siódmy raz. Jeśli inni artyści otrzymają nagrodę w przyszłym roku, będę bardzo szczęśliwy z ich powodu. Mam nadzieję, że przyniesie im to miłe rzeczy.

Headhunterz
Headhunterz na Defqon.1

Willem nie był pierwszy

Wielu artystów nie bierze już czynnego udziału w konkursie. Jednym z najdobitniejszych przykładów jest Martin Garrix – obecnie zajmuje drugie miejsce w zestawieniu, zaś w latach 2016-18 zajmował pozycję lidera. A to wszystko bez prowadzenia aktywnej kampanii reklamowej, którą za to rokrocznie realizują tegoroczni zwycięzcy – Dimitri Vegas & Like Mike. Martijn kilka dni temu krytycznie wypowiedział się na temat rankingu i proszenia fanów o głosy. Jego słowa znajdziecie pod tym linkiem.

ultra

kalendarz

Teraz do tego grona dołącza Headhunterz, który z pewnością wśród innych artystów hardstyle wiele osób podzielających jego zdanie.

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?