kontakt

Niedostatecznie docenianą, acz wartą uwagi kategorią wydarzeń muzycznych są juwenalia. Nierzadko, oprócz rapowych, rockowych czy popowych artystów, w lineup’ach tego typu wydarzeń możemy znaleźć także taneczną elektronikę. Ciekawie pod tym względem wyglądały takie wydarzenia, jak olsztyńska Kortowiada, Juwenalia Śląskie czy lubelskie Kozienalia. Jednakże najwięcej jak dotąd ciekawych kąsków dla EDMowych wyjadaczy zaprezentował gracz z Krakowa.

Krakowski UEK zna się na EDMie

Od kilku lat fani EDMu przychylnym okiem patrzą na krakowski Uniwersytet Ekonomiczny – a konkretnie na jego majowe święto studentów. Juwenalia UEK nieraz oferowały podczas swojego głównego koncertu występy czołowych postaci świata tanecznej elektroniki. W ubiegłych latach na kampusie uczelni wystąpili:

  • 2012 – Modestep
  • 2013 – Kamp!
  • 2014 – Netsky
  • 2015 – Duke Dumont
  • 2016 – Sigma
  • 2017 – Lost Frequencies, Tom Swoon
  • 2018 – R3HAB, Skytech, Fafaq
  • 2019 – Deorro, Filatov & Karas

Poprzeczka więc postawiona naprawdę wysoko – a tegoroczny Koncert Główny także zapowiada się na naprawdę interesujący, i to nie tylko dla fanów EDMu.

Poznaliśmy niemal wszystkie nazwiska tegorocznego Koncertu Głównego Juwenaliów UEK. Na ten moment lineup stanowią Guzior, Tede, Brodka oraz EDMowy reprezentant – Tujamo. Niemieckiego producenta nie ma co szerzej przedstawiać słuchaczom tanecznej elektroniki – wszak jego styl jest dobrze znany już od ładnych kilku lat. W festiwalowych okolicznościach nie było go już w naszym kraju dłuższy czas – ale już 13 maja będziemy mogli go zobaczyć na kampusie krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej 27.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Juwenalia UEK 2022 KONCERT GŁÓWNY It's time for YOUwenalia! Tujamo Brodka TEDE Guzior KampusUEK maja 13maja2022 2022”

Do lineup’u ma dołączyć jeszcze jeden EDMowy alias, który mogliście w ostatnich latach nieraz usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Więcej informacji poznamy już wkrótce.

Juwenalia UEK 2022 – Bilety w sprzedaży

Od jakiegoś czasu trwa już sprzedaż biletów – zarówno online (pod tym linkiem), jak i stacjonarnie (w klubie studenckim ZaUEK). Obecnie można kupić je z trzeciej puli w następujących cenach:
55 zł (student UEK)
65 zł (student)
75 zł (normalny)


foto: Klaudia Sikora

kontakt