W Węgorzewie zmiany. Mamry (już bez Music) Festival z nową datą i nowymi planami

EDMowy festiwal w Węgorzewie ma nową nazwę – Mamry Festival. Zmianie ulega data, długość wydarzenia oraz plany organizatorów.

kalendarz

Hasło “festiwal EDM w Węgorzewie” to dość nowa rzecz. Pierwsza edycja takiego wydarzenia (wtedy jako Beach Party Węgorzewo) miała miejsce w 2018 roku. Już rok później lineup był naprawdę imponujący – za deckami pojawili się między innymi Skytech, DJ Kuba & Neitan oraz DNF.

W 2020 roku impreza miała dokonać przeobrażenia w Mamry Music Festival. Zmiana ta ostatecznie nie miała w pełni miejsca – a to wszystko spowodowane pandemią koronawirusa. Na jesieni 2019 roku pisaliśmy na naszych łamach na temat rebrandingu, nie wiedząc jeszcze, że na pierwszą edycję pod nowym brandem będzie trzeba czekać aż… trzy lata.

emuze.me

W każdym razie – sytuacja pandemiczna zdaje się być opanowana na tyle, że z dość dużą pewnością można planować przyszłoroczny sezon eventowy. I z takiego właśnie założenia wyszli twórcy węgorzewskiej imprezy, którzy zapowiedzieli organizację przyszłorocznej edycji. Pewne rzeczy uległy jednak niemałym zmianom – w imię chęci oddzielenia grubą kreską tego, co przed pandemią od tego, co nas czeka w przyszłości.

Nowa nazwa i nie tylko

Przede wszystkim korekcie uległa zmieniona dwa lata temu nazwa. Został z niej bowiem wykreślony wrostek “Music”, tym samym od teraz wydarzenie nazywa się Mamry Festival.

ultra

To jednak nie koniec zmian – twórcy wydarzenia postanowili zmienić datę z drugiego weekendu sierpnia na weekend 29 – 30 lipca. Jest to spowodowane chęcią skorzystania z bardziej sprzyjających warunków atmosferycznych, które to z kolei mają przyciągnąć pod scenę większą ilość osób.

Jakby było tego mało, impreza ulegnie jeszcze jednej modyfikacji względem planów na 2020 i 2021 rok – mianowicie potrwa ona nie jeden, a dwa dni. W związku z tym zostanie uruchomione pole namiotowe. Ciekawie wygląda także kwestia programu festiwalu. Jak wynika z zapowiedzi, na scenie pojawią się nie tylko czołowe postaci polskiego EDMu, a nowe atrakcje mają być odpowiedzią na obecne trendy wśród młodego pokolenia. Możemy spodziewać się także bardziej licznych niż w poprzednich edycjach towarzyszących, niekoniecznie związanych z muzyką aktywności.

Bez zmian zostaje miejsce – impreza będzie odbywać się, jak w poprzednich latach, na plaży miejskiej nad jeziorem Mamry.

kalendarz

Więcej szczegółów wkrótce

Na ten moment nie znamy większej ilości szczegółów dotyczących wydarzenia. Niewiadomą pozostaje w głównej mierze lineup – jednakże, bazując na ogłoszeniach z poprzednich edycji. Wyglądały one następująco:

2020 (nie odbyła się)
Gromee
Dirty Rush & Gregor Es
Melo.Kids
Nina Suerte
Tiddey
V_Valdi
Matt5ki
Cesare
Exation
Paff Dee
Tassmanski

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

2019
Skytech
DJ Kuba & Neitan
DNF
EMDI
Adam de Great
Diabllo
Driver
Matt5ki
Legius
MDJ
Raveboiz
DJ Łojo

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Warto jednak śledzić social media wydarzenia, aby być na bieżąco.

emuze.me

ultra


foto: Konrad Zajączkowski

emuze.me

Total
22
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?