kontakt

Ostatnie kilkanaście miesięcy w wykonaniu Martina Garrixa można określić jako poszukiwanie siebie poza festiwalową rzeczywistością. Podczas pandemii mogliśmy usłyszeć radiowe utwory spod głównego aliasu, ale także bardziej undergroundowe tracki w ramach projektu YTRAM oraz kilka popowo-rapowych singli pod aliasem AREA21. Ten ostatni zresztą wyda tej jesieni pełnoprawny studyjny album. – ale to dopiero w listopadzie. Natomiast teraz holenderski producent postanowił wrócić do świata muzyki festiwalowej z zupełnie nowym trackiem.

Powrót na festiwale

Świeża propozycja Martijna nosi tytuł „Diamonds”. Kawałek można było usłyszeć podczas tegorocznych występów na festiwalach UNTOLD oraz Creamfields. Wzbudził on zresztą niemałe zainteresowanie, z miejsca stając się najbardziej oczekiwanym ze wszystkich niewydanych utworów z tegorocznego zestawu..

Bardzo mi brakowało bycia na scenie. Granie tego utworu przed publicznością podczas moich pierwszych koncertów od prawie dwóch lat było szalone. To, że zarówno Julian, jak i Tinie dołączyli do mnie na scenie, aby zaprezentować ten utwór, było czymś wyjątkowym. Bardzo się cieszę, że w końcu możemy to wydać!

Martin Garrix

Na featuringu pojawili się Julian Jordan (jego styl dominuje zresztą w tym numerze) oraz Tinie Tempah. Trzeba więc przyznać, że mamy do czynienia z naprawdę solidnym towarzystwem.

Podczas pracy nad „Diamonds” w środku nocy zadzwonił do mnie Martijn; wpadł na pomysł umieszczenia na tracku Tiniego. Pobiegłem do jego domu i tamtej nocy skończyliśmy razem demo. Kilka tygodni później Tinie przyjechał do Amsterdamu, aby nagrać wokale – sesja była świetną zabawą.

„Diamonds” to utwór pełen energii, zdecydowanie stworzony na festiwale. Połączyliśmy to wszystko z zaraźliwym wokalem Tinie i tak narodził się banger.

Julian Jordan

W klipie urywki z tegorocznych koncertów

W klipie nie brakuje nagrań z występów Martijna w Rumunii oraz Wielkiej Brytanii. Kto wie – być może ten track wybrzmi także podczas jego polskiego występu. Przypomnijmy – Martin Garrix wystąpi podczas Open’er Festival 2022 – więcej szczegółów pod tym linkiem.

Klip do utworu „Diamonds” znajdziecie poniżej.

kontakt